Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 18:30

autor: Ender

Obcy: Izolacja – trailer premierowego DLC

Twórcy gry Obcy: Izolacja zaprezentowali trailer premierowego DLC, zatytułowanego Crew Expendable. Przypomnijmy, że zapowiedziany wczoraj dodatek przeniesie nas na pokład statku Nostromo, znanego z oryginalnego filmu Obcy i zostanie udostępniony za darmo osobom, które złożą zamówienia przedpremierowe.

Jak informowaliśmy wczoraj, studio Creative Assembly oraz firma Sega zapowiedziały premierowe DLC dla gry Obcy: Izolacja, zatytułowane Crew Expendable. Zostanie one udostępnione graczom, którzy zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego w wybranych sklepach. Producenci przedstawili właśnie pierwszy trailer rozszerzenia. Przedstawia on wnętrza statku Nostromo i pozwala usłyszeć oryginalnych aktorów, w tym Sigourney Weaver, grających w pierwszym obrazie z serii, powstałym w 1979 roku.

Historia Crew Expendable rozgrywa się w tym samym czasie co akcja filmu Obcy. Gracze zaczynają przygodę tuż po pierwszym kontakcie załogi Nostromo z ksenomorfem i śmiercią dwóch bohaterów, która była jego wynikiem. Dodatek pozwoli nam wcielić się w trzy postacie znane ze srebrnego ekranu, a więc Dallasa, Parkera lub Ripley. Naszym zadaniem będzie odcięcie polującego na nich obcego od reszty statku i zminimalizowanie stanowiącego przez niego zagrożenia. DLC zaoferuje nam w sumie dwie misje. Ich długość nie jest jeszcze znana. Nie wiemy też czy rozszerzenie wprowadza jakieś nowe elementy do gameplayu, które są nieobecne w podstawowej edycji tytułu.

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror osadzony w uniwersum Obcego. Za powstanie tej produkcji odpowiada studio Creative Assembly, znane przede wszystkim za sprawą serii gier strategicznych Total War. W Alien Isolation wcielimy się w Amandę – córkę Ellen Ripley, bohaterki filmowej tetralogii. Akcja gry toczy się 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części Obcego. Tytuł zadebiutuje na rynku 7 października bieżącego roku i pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, a także Xbox 360.

  1. Zapowiedź – Graliśmy w Alien: Isolation – horror z Obcym nie zawodzi
  2. Zapowiedź – Obcy: Izolacja survival horrorem – Obcy niczym Outlast i Amnesia
  3. Oficjalna strona gry