Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 20:26

autor: Entelarmer

W Red Dead Redemption 2 znajdziemy 200 gatunków zwierząt

Firma Rockstar Games zdradziła kolejne informacje na temat Red Dead Redemption II. Tym razem twórcy pochwalili się wiernym odwzorowaniem w grze dzikiej przyrody, reprezentowanej przez około 200 gatunków zwierząt o zróżnicowanych zachowaniach.

W Red Dead Redemption 2 znajdziemy 200 gatunków zwierząt - ilustracja #1
W Read Dead Redemption znajdziemy zróżnicowaną faunę.

Twórcy Red Dead Redemption 2 od dawna zapewniali, że wiele uwagi poświęcają szczegółom. Jak twierdzili, kontynuacja Red Dead Redemption ma zaoferować jeszcze bogatszy i bardziej żywy świat niż w wychwalanej za to jedynce. Już wcześniej słyszeliśmy m.in. o zmianach w systemie reputacji oraz związanych z wierzchowcami. Jak się okazuje, równie wiele uwagi poświęcono dzikim zwierzętom. Na Twitterze firmy Rockstar Games pojawił się wpis ujawniający obecność około 200 przedstawicieli fauny, charakteryzujących się zróżnicowanym zachowaniem. Nie chodzi tu tylko o podejście do gracza. Jak wyjaśniono na oficjalnej stronie gry, każdy gatunek będzie zachowywał się nieco inaczej. Jelenie i bizony będą podróżować w wielkich stadach, niedźwiedzie będą wykonywać fałszywą szarżę w sytuacji zagrożenia, oposy będą udawać martwe w obecności drapieżnika itd. Uwzględnia to też relacje pomiędzy poszczególnymi zwierzętami, dzięki czemu w grze znajdziemy rozbudowany ekosystem.

Z podobną dbałością potraktowano kwestię polowania i łowienia ryb. Już wcześniej zdradzono istotną rolę doboru uzbrojenia, co przełoży się na stan trofeów, a tym samym cenę pozyskanych z nich materiałów. Same łowy będą wymagały cierpliwego tropienia zwierzyny lub czatowania w zasadzce, a także uważania m.in. na kierunek wiatru. Może się też zdarzyć, że po strzale zwierzę spróbuje uciec, co zmusi nas do podążenia jego śladem. Natomiast w przypadku wędkarstwa niezbędny okaże się wybór odpowiedniej przynęty, jako że każdy gatunek ryby ma własne preferencje. Bez względu na typ zwierzyny, warto będzie obmyć się z krwi, by nie przyciągnąć uwagi drapieżników. To samo dotyczy naszego wierzchowca.

W Red Dead Redemption 2 znajdziemy 200 gatunków zwierząt - ilustracja #2
Znajomość dzikiej fauny będzie przydatna tak podczas polowania, jak i łowienia ryb.

Jeśli już o tym mowa, w Red Dead Redemption 2 znajdziemy 19 ras wierzchowców, w tym mustangi, arabskie, shire etc. Dbanie o czystość i wyżywienie konia nie tylko poprawi jego kondycję, lecz także pomoże w zbudowaniu więzi z bohaterem – oba te elementy będą miały przełożenie na rozgrywkę (o czym pisaliśmy już w wcześniej).

W Red Dead Redemption 2 znajdziemy 200 gatunków zwierząt - ilustracja #3
Upolowane zwierzęta będzie można przetransportować w całości przy pomocy wierzchowca.

Jak widać, ekipa Rockstar Games wzięła sobie obietnicę „żywego świata” do serca. Jeśli jesteście zainteresowani, jakie jeszcze szczegóły uwzględniono w Red Dead Redemption 2 (nie tylko w kwestii dzikiej przyrody), odsyłamy Was do artykułu autorstwa Czarnego Wilka. W tekście znajdziecie wiele przykładów na to, jak wiele uwagi twórcy poświęcają detalom. Jak będzie to wyglądać w praktyce, przekonamy się ze miesiąc, kiedy gra zadebiutuje na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

W Red Dead Redemption 2 znajdziemy 200 gatunków zwierząt - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.