Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2018, 21:00

autor: Serek

Netflix wciąż chce wyprodukować grę w uniwersum Stranger Things

Pomimo informacji o rozpadzie Telltale Games, studia odpowiedzialnego za produkcję gry w uniwersum Stranger Things, Netflix, czyli właściciel praw do marki, wciąż chce doprowadzić do stworzenia tytułu. Na razie nie wiadomo jednak, kto się tym zajmie.

Pod jakie skrzydła trafi growe Stranger Things? - Netflix wciąż chce wyprodukować grę w uniwersum Stranger Things - wiadomość - 2018-09-24
Pod jakie skrzydła trafi growe Stranger Things?

Niedawno informowaliśmy Was, że studio Telltale Games, znane przede wszystkim z serii przygodówek The Walking Dead i The Wolf Among Us, zwolniło prawie wszystkich pracowników. W związku z tym, firma zobowiązała się tylko „dopełnić zobowiązań” a potem ma zostać zamknięta. Prócz fanów gier studia, była to również zła wiadomość dla wszystkich wyczekujących owocu współpracy z serwisem stramingowym Netflix. W czerwcu bowiem zapowiedziano, że powstanie produkcja bazująca na serialu Stranger Things. Po ogłoszeniu smutnych wiadomości w sprawie Telltale, wiele osób zastanawiało się, jaki los spotka zaplanowane IP. Netflix zdecydował podzielić się informacjami z portalem Polygon.

Jesteśmy zasmuceni wiadomościami o Telltale Games. Stworzyli wiele świetnych gier w przeszłości i zostawili po sobie ślad w branży. Minecraft: Story Mode jest wciąż w produkcji. Jesteśmy w trakcie analizowania innych opcji, by przenieść Stranger Things w świat wirtualnej rozrywki.

Według krótkiej wiadomości Minecraft: Story Mode, który miał trafić na serwis streamingowy i być prawdopodobnie interaktywnym serialem, wciąż jest produkowany przez Telltale Games. Na razie nie wiemy jednak, komu Netflix zleci stworzenie gry opartej o markę Stranger Things. Warto przypomnieć, że projekt przeniesienia świata znanego z serialu Netfliksa na rynek gier już raz się udała. W 2017 roku ukazała się mobilna produkcja zatytułowana po prostu Stranger Things: The Game.

Wiadomość o zwolnieniach w amerykańskiej firmie wstrząsnęła branżą. Jedynym projektem studia został wspomniany Minecraft: Story Mode, natomiast pełny ostatni sezon The Walking Dead oraz druga odsłona The Wolf Among Us nie ujrzą światła dziennego.

  1. Oficjalna strona internetowa Telltale Games