Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 12:54

autor: Góral

W Diablo III rozpoczęto czwarty sezon rankingowy

Diablo III, popularna gra hack'n'slash od studia Blizzard Entertainment, doczekała się kolejnego, czwartego sezonu rankingowego. Od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą stworzyć sezonowego bohatera i wyruszyć na kolejną przygodę.

Kilka dni temu zakończył się trzeci sezon rankingowy w Diablo III, a wczoraj rozpoczęto czwarty, ponownie tylko w przypadku użytkowników komputerowej wersji produkcji. W związku z tym zainteresowane osoby znowu mogą stworzyć bohatera sezonowego, którym w najbliższych miesiącach będą uczestniczyć w kolejnej przygodzie. Podczas zabawy możemy liczyć m.in. na nowe wyzwania i niedostępne wcześniej przedmioty legendarne, a na zakończenie rozgrywek jak zwykle przewidziano rozmaite nagrody. Przypominam również, że niedawno studio Blizzard Entertainment udostępniło najnowszą aktualizację Diablo III, która wprowadziła m.in. Ruiny Seszeronu, Kostkę Kanaiego, postępy sezonowe oraz szereg innych nowinek. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości i na oficjalnej stronie produkcji.

W Diablo III rozpoczęto czwarty sezon rankingowy - ilustracja #1

Krótko pisząc, zabawę czas zacząć… po raz kolejny. Diablo III cieszy się bowiem niesłabnącą popularnością od momentu swojej premiery w 2012 roku, kiedy to tytuł trafił do użytkowników komputerów osobistych. Po roku na rynku pojawiła się wersja dedykowana konsolom Xbox 360 i PlayStation 3, a w sierpniu 2014 roku swojej edycji doczekali się posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Produkcja jest stale rozwijana i oprócz dodatku Reaper of Souls otrzymaliśmy szereg rozmaitych aktualizacji. Dzięki swoim staraniom firmie Blizzard Entertainment udało się sprzedaż aż 30 milionów egzemplarzy gry na wszystkich platformach sprzętowych. To jednak nie koniec i nie zanosi się, by w najbliższym czasie tytuł miał zostać porzucony.

Diablo III to trzecia odsłona serii gier typu hack'n'slash. Pierwsza część ukazała się na komputerach PC w grudniu 1996 roku. Produkcja odniosła ogromny sukces, ale na kontynuację przyszło nam czekać blisko cztery lata, gdyż dopiero w 2000 roku światło dziennie ujrzało Diablo II.

Akcja trzeciej części rozpoczyna się kilkanaście lat po wydarzeniach ukazanych w „dwójce”. Gracze ponownie trafiają do Sanktuarium, gdzie muszą zmierzyć się z siłami zła oraz samym Diablo.