Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2024, 19:48

autor: Zuzanna Domeradzka

W Assassin’s Creed: Shadows nie zabraknie statków. Nie spodziewajcie się jednak bitew morskich rodem z Black Flag

W Assassin’s Creed: Shadows pojawią się statki, jednak mechanika przemieszczania się okrętami będzie różniła się od tego, co znamy z poprzednich części serii.

Źródło fot. Ubisoft
i

AKTUALIZACJA:

Ubisoft opublikował krótki zwiastun prezentujący uroki feudalnej Japonii. W 0:35 można zobaczyć niewielką łódź.

Oryginalna wiadomość (13 czerwca, godz. 19:17)

Jedną z bardziej interesujących mechanik w serii Assassin’s Creed jest pływanie okrętami. Black Flag skradł serca wielu osób właśnie ze względu na świetne żeglugi morskie, wpasowujące się w klimat tytułu. Statki pojawiały się też w kolejnych odsłonach cyklu i okazuje się, że nie zabraknie ich również w nadchodzącym Shadows.

Statki w AC: Shadows

Reżyser nowego „Asasyna”, Charles Benoit, wziął udział w rozmowie z serwisem Dexerto i powiedział o kilku ciekawostkach dotyczących gry. Jedna z nich związana jest ze sposobem podróżowania w Shadows – wiemy bowiem, że jedna z grywalnych postaci, Yasuke, przybył do Japonii na statku. Transport w XVI wieku był więc rzeczą bardzo istotną i w AC: Shadows będziemy mogli wsiąść na pokład okrętu ufundowanego przez Odę Nobunagę.

Nie powinniśmy jednak spodziewać się w grze widowiskowych bitew morskich rodem z Black Flag czy Odyssey. Nie otrzymamy bowiem dostępu do otwartego morza, a pływanie statkami ma odgrywać funkcję czysto transportową (najprawdopodobniej będzie to wyglądało jak w Valhalli).

Jest statek, który możesz oglądać, możesz na niego wejść. Jest też statek, który pływa po kraju i jest potrzebny do wykonywania transakcji. [...] Nasza mapa [w AC: Shadows – dop. red.] koncentruje się na lądzie i górach, dlatego nie miało sensu skupianie się na dużym, otwartym morzu – mówi Charles Benoit.

Inne ciekawostki

Deweloper podał też szczegóły o innych aspektach nadchodzącej produkcji.

  1. Progresja między Yasuke i Naoe będzie dzielona głównie w późniejszych etapach zabawy. Bohaterowie mają otrzymywać po równo doświadczenie z każdym zdobywanym poziomem.
  2. Broń palna pojawi się w AC: Shadows, lecz trzeba jej używać z rozwagą, gdyż przeładowanie zajmuje bardzo dużo czasu. Można to jednak wykorzystać na swoją korzyść w przypadku, gdy używają jej przeciwnicy.

Assassin's Creed: Shadows zadebiutuje 15 listopada na konsolach PS5 i XSX/S oraz PC.