Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 maja 2021, 13:22

Spider-Man spotka Venoma? Sony ma już plan na swoje uniwersum

Do tej pory mogliśmy jedynie zgadywać, czy Spider-Man Toma Hollanda spotka kiedyś Venoma oraz innych bohaterów filmowego uniwersum od Sony. Teraz szef Sony Motion Picture Group, Sanford Panitch zdradził, że twórcy mają co do tego konkretne plany.

Wygląda na to, że Sony coraz bardziej otwarcie wypowiada się na temat swojego filmowego uniwersum, które rozpoczął film Venom. Do tej pory fani stale spekulowali, czy antybohater grany przez Toma Hardy’ego kiedykolwiek spotka Spider-Mana znanego z MCU. Teraz w wywiadzie dla serwisu Variety na temat rosnącego zamieszania wokół obu uniwersów wypowiedział się prezes Sony Motion Picture Group, Sanford Panitch.

Nie traktujemy naszych 900 postaci jako Spider-wersum. [Dla Spider-Mana] Mamy już uniwersum Marvela. Jednak liczba bohaterów, których posiadamy… poczekajcie aż zobaczycie następnego Venoma. Nie będziecie tęsknić za Spider-Manem. Ale to byłoby ekscytujące, gdyby się spotkali, prawda?

Panitch poinformował także, że mają już konkretny plan dotyczący tego, w jaki sposób współistnieć będą oba filmowe światy.

Istnieje już pewien plan. Myślę, że dla ludzi coraz bardziej jasne staje się to, w jakim kierunku zmierzamy i uważam, że gdy w kinach pojawi się No Way Home, to ujawnimy jeszcze więcej.

Wygląda więc na to, że to właśnie trzecia część historii Spider-Mana pokaże widzom, w jaki sposób MCU będzie istnieć obok lub razem z uniwersum filmowym Sony. Sytuacja wyjaśni się w takim razie 16 grudnia tego roku. To właśnie na ten dzień zaplanowana jest premiera No Way Home.

Po drodze możemy również liczyć na jeden z filmów superbohaterskich od Sony. 17 września do kin trafić ma Venom 2.