Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 lipca 2022, 10:54

autor: Edyta Jastrzębska

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max, Disney Plus i Prime Video w weekend 29-31 lipca 2022 roku

Najnowsze przygody Spider-Mana wkraczają na małe ekrany, a wraz z nimi zakulisowe spojrzenie na powstawanie efektów specjalnych do Gwiezdnych wojen oraz nowe Słodkie kłamstewka. To nie są jednak wszystkie nowości z tego tygodnia, resztę ciekawych pozycji znajdziecie w naszym materiale.

Źródło: Sony Pictures

Mamy do czynienia z tygodniem Pajączka. Najpierw Disney+ dołączył do swojej biblioteki osiem filmów ze Spider-Manem, a już w niedzielę na HBO Max zadebiutuje Spider-Man: Bez drogi do domu. Również w tym tygodniu z nową ekipą wracają Słodkie kłamstewka. Kolejne pokolenie będzie musiało zmierzyć się z tajemniczym prześladowcą. Disney zapewnił nam również zakulisowe spojrzenie na Gwiezdne wojny i inne produkcje, przy których pracowała ekipa od efektów specjalnych z Industrial Light & Magic. Nie są to oczywiście jedyne nowości z tego tygodnia, jest jeszcze parę innych ciekawych pozycji, którym warto poświęcić czas. Zobaczcie, co można obejrzeć na Netfliksie, HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video w weekend 29 – 31 lipca 2022 roku.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Singiel w Nowym Jorku (Uncoupled) – Netflix

 1. Co to: serial o nowojorskim agencie nieruchomości, który po rozstaniu z partnerem musi zacząć życie jako czterdziestoletni singiel
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 29 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Historia nowojorskiego agenta nieruchomości, którego życie wydawało się idealne. Do czasu, gdy po 17 latach rozstał się z partnerem i został zmuszony do radzenia sobie jako singiel po czterdziestce. Przez to musi zmierzyć się również z koszmarem utraty bratniej duszy. Łatwo nie będzie.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Singiel w Nowym Jorku

Serial Singiel w Nowym Jorku obejrzysz na Netflixie

Spider-Man: Bez drogi do domu (Spider-Man: No Way Home) – HBO Max

 1. Co to: najnowsza odsłona przygód Człowieka-pająka w wykonaniu Toma Hollanda
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 31 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Gdy prawdziwa tożsamość Spider-Mana została ujawniona i cały świat wie o tym, że za maską kryje się Peter Parker, zwraca się on o pomoc do Doktora Strange’a. Pragnie, aby świat zapomniał, że jest Spider-Manem. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a groźni przestępcy zostają uwolnieni. Bohater musi zatrzymać katastrofę, która zaczęła się od jego życzenia.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man: Bez drogi do domu
 2. Nasza recenzja Spider-Man: Bez drogi do domu

Dodatkowo dzień wcześniej, czyli 30 lipca, na HBO Max pojawi się Spider-Man: Daleko od domu.

Film Spider-Man: Bez drogi do domu obejrzysz na HBO Max

Seria Spider-Man – Disney+

 1. Co to: osiem filmów o marvelowskim Człowieku-pająku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 29 lipca
 3. Rok premiery: 2002, 2004, 2007, 2012, 2014, 2017, 2018, 2019

Biblioteka Disney+ poszerzy się o kolejne tytuły spod szyldu Marvela, ponieważ udostępnione zostaną: Spider-Man, Spider-Man 2, Spider-Man 3, Niesamowity Spider-Man, Niesamowity Spider-Man 2, Spider-Man Uniwersum, Spider-Man: Homecoming oraz Spider-Man: Daleko od domu. W katalogu MCU będzie brakować już tylko najnowszej odsłony Człowieka-pająka, która pewnie również w końcu się tam pojawi.

 1. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man
 2. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man 2
 3. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man 3
 4. Dowiedz się więcej o filmie Niesamowity Spider-Man
 5. Dowiedz się więcej o filmie Niesamowity Spider-Man 2
 6. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man Uniwersum
 7. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man: Homecoming
 8. Dowiedz się więcej o filmie Spider-Man: Daleko od domu

Serię Spider-Man obejrzysz na Disney+

Paper Girls – Amazon Prime Video

 1. Co to: serial na podstawie komiksów o tym samym tytule, opowiada o podróżach w czasie, gdzie w centrum znajduje się grupa nastoletnich przyjaciółek
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 29 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Kilka godzin po nocy Halloween w 1988 roku cztery 12-letnie dziewczynki nieświadomie podróżują w czasie do 2019 roku. Szukając drogi do domu ścierają się z członkami dwóch frakcji specjalizujących się w podróżach w czasie. Przyjaciółki muszą stanąć twarzą w twarz z dorosłymi, ucząc się, jak współpracować, aby ocalić świat.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Paper Girls

Serial Paper Girls obejrzysz na Amazon Prime Video

Oddychaj (Keep Breathing) – Netflix

 1. Co to: sześcioodcinkowy serial o przetrwaniu
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 28 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Po tym, jak jej prywatny samolot rozbija się na kanadyjskim pustkowiu, jedyna ocalała z katastrofy – nowojorska prawniczka, Liv – musi walczyć zarówno z bezlitosną dziczą, jak i własnymi demonami, aby przetrwać. Oddychaj to thriller survivalowy, którego producentami wykonawczymi są showrunnerzy i scenarzyści Brendan Gall i Martin Gero (Blindspot: Mapa zbrodni, Gołąbeczki) oraz Maggie Kiley (Dr Death, Dirty John).

 1. Dowiedz się więcej o serialu Oddychaj

Serial Oddychaj obejrzysz na Netflixie

Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny (Pretty Little Liars: Original Sin) – HBO Max

 1. Co to: historia nowej grupy przyjaciółek, które dręczone są przez nieznanego prześladowcę za grzechy ich rodziców
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 28 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Dwadzieścia lat po serii tragicznych wydarzeń z Rosewood, nowe pokolenie nastolatków dręczone jest przez nieznanego prześladowcę i zmuszone jest zapłacić za sekretnie popełnione grzechy, nie tylko swoje, ale też swoich rodziców, którzy popełnili je dwie dekady temu.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny

Serial Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny obejrzysz na HBO Max

Light & Magic – Disney+

 1. Co to: serial o pracy speców od efektów specjalnych z Industrial Light & Magic
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 27 lipca
 3. Rok premiery: 2022

Serial przedstawia ludzi z Industrial Light & Magic, firmy odpowiedzialnej za efekty specjalne w produkcjach Lucasfilm. Przeniesie on nas w czasie, ujawniając przed nami to, jak powstawały efekty do niektórych z największych i najbardziej udanych filmów ostatnich 45 lat, zabierając nas również za kulisy Gwiezdnych wojen.

 1. Dowiedz się więcej o serialu Light & Magic

Serial Light & Magic obejrzysz na Disney+

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa, od początku kariery związana z GRYOnline.pl. Zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach, a nawet grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej