Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lutego 2022, 14:16

Gwiazdy Spider-Mana odtwarzają słynny mem

Trzech Spider-Manów na jednym planie? Taki obrazek zafundowała nam firma Marvel Entertainment, która zachęciła Toma Hollanda, Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda do odtworzenia słynnego mema.

Memy dawno przestały być niszą internautów (albo kulturoznawców). Dość rzucić okiem na media społecznościowe – na przykład oficjalne konto Marvela na Twitterze, które przypomniało o „domowej” premierze nowego Spider-Mana zdjęciem Toma Hollanda, Tobeya Maguire’a i Andrew Garfielda. Aktorzy odtwarzają na nim znany mem.

Gwiazdy Spider-Mana odtwarzają słynny mem - ilustracja #1
Źródło: Marvel Entertainment na Twitterze.

Chodzi, rzecz jasna, o scenę z animowanego Spider-Mana z lat 60., a konkretniej przeróbkę tego kadru z trzema „pajączkami” wskazującymi na siebie nawzajem. Mem w takiej lub innej formie funkcjonuje od ponad 10 lat, a nawiązanie do niego pojawiło się nawet w napisach końcowych filmu Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Co prawda na nowym zdjęciu zabrakło policyjnej furgonetki, a aktorzy nie mają masek. Niemniej fani i tak mają uciechę z tego nieoczekiwanego prezentu od Marvela. Część z nich już zaczęła wykorzystywać go w „surowej” formie, czy to w dyskusjach, czy też jako tapetę.

Ów zdjęcie to tylko przedsmak bonusów, które dostaniemy po debiucie Spider-Mana: Bez drogi do domu poza kinami. Nabywcy otrzymają ponad 80 minut nowych materiałów, w tym zakulisowe sceny z aktorami.

Film obejrzymy w dystrybucji cyfrowej 22 marca, a 12 kwietnia także na płytach DVD, 4K Ultra HD i Blu-ray. Firma Sony ruszyła już z zamówienia przedpremierowymi.