Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2015, 10:40

autor: Góral

Uncharted: Drake's Fortune po polsku w Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a

Rodzimy oddział firmy Sony poinformował, że gra Uncharted: Drake's Fortune, która do tej pory była dostępna po angielsku, doczeka się polskiej wersji językowej przy okazji zapowiedzianego ostatnio pakietu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a.

W 2007 roku na konsoli PlayStation 3 ukazała się gra Uncharted: Drake's Fortune, która zapoczątkowała jedną z najważniejszych serii dostępnych wyłącznie na konsolach PlayStation. W przyszłym roku ukazać ma się Uncharted 4: A Thief's End, ale w oczekiwaniu na ten tytuł, miłośnicy marki, oraz osoby, które nie miały z nią wcześniej do czynienia, będą mogli pobawić się Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a (Uncharted: The Nathan Drake Collection), czyli zestawem pierwszych trzech odsłon z PlayStation 3, wydanych w ulepszonej jakości (1080p i 60 klatek) na PlayStation 4. To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na nas przy okazji tego wydawnictwa.

Rodzimy oddział firmy Sony poinformował bowiem w przesłanej wiadomości prasowej, że pierwsza część, dostępna do tej pory w angielskiej wersji językowej, przy okazji nadchodzącej kolekcji doczeka się pełnej lokalizacji, w której głosu Nathanowi użyczy Jarosław Boberek (ten sam aktor wcielał się w tę postać w kolejnych częściach serii). Dodatkowo Uncharted: Drake's Fortune otrzyma także rodzimy podtytuł - Fortuna Drake'a. To samo spotka Uncharted 2: Among Thieves, które wkrótce znane będzie jako Uncharted 2: Pośród Złodziei.

W Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a znajdziemy pierwsze trzy części serii. Do pełni szczęścia zabraknie jedynie Uncharted: Złota Otchłań z PSV. - Uncharted: Drake's Fortune po polsku w Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a - wiadomość - 2015-06-09
W Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a znajdziemy pierwsze trzy części serii. Do pełni szczęścia zabraknie jedynie Uncharted: Złota Otchłań z PSV.
Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a w skrócie:
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Deweloper: za konwersję odpowiada studio Bluepoint Games
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Polska data premiery: 7 października 2015 roku
  • Inne: pakiet trzech pierwszych części serii Uncharted

Przypominam również, że osoby, które nabędą Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a, otrzymają dostęp do ekskluzywnej bety multiplayera Uncharted 4. Niestety odświeżone wersje gier oferować mają tylko kampanię solową. Pakiet zadebiutuje w naszym kraju 7 października.

W serii Uncharted wcielamy się w poszukiwacza skarbów Nathana Drake’a, który uczestniczy w rozmaitych przygodach, za każdym razem pakując się w poważne tarapaty. Poszczególne odsłony odniosły nie tylko sukces komercyjny (sprzedano łącznie ponad 17 mln egzemplarzy), ale także zdobyły poklask w mediach. Za serię odpowiada wewnętrzne studio firmy Sony – Naughty Dog, które od wielu lat jest wyznacznikiem najwyższej jakości w grach wideo. Deweloper ten spłodził bowiem takie hity jak Crash, Jak and Daxter i The Last of Us.