Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2017, 10:13

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja z 8,7 mln sprzedanych egzemplarzy

Uncharted 4: Kres Złodzieja, najlepiej oceniana gra 2016 roku, odniosła wielki sukces. Podczas targów CES 2017 poinformowano, że do 21 grudnia 2016 rozeszło się 8,7 mln egzemplarzy gry studia Naughty Dog.

Podczas CES 2017 poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Do 21 grudnia 2016 roku produkcja rozeszła się w nakładzie 8,7 miliona kopii. W pierwszym tygodniu obecności tytułu na rynku sprzedano 2,7 miliona egzemplarzy, ale jak widać projekt dalej cieszył się ogromnym zainteresowaniem użytkowników konsoli PlayStation 4. Osiągnięty wynik z pewnością jest znakomity, a gra zdecydowanie zasłużyła na taki sukces. Przypominam bowiem, że jest to najlepiej oceniania pozycja zeszłego roku i zwycięzca wielu branżowych nagród. Do tego gra jest cały czas rozwijana (w grudniu np. zadebiutował tryb Survival) i w przyszłości doczeka się samodzielnego dodatku zatytułowanego Uncharted: The Lost Legacy.

Gracze kochają Nathana, Elenę i resztę ekipy. - Uncharted 4: Kres Złodzieja z 8,7 mln sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2017-01-05
Gracze kochają Nathana, Elenę i resztę ekipy.
Uncharted 4: Kres Złodzieja w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na konsolę PlayStation 4;
  • ukazała się 10 maja 2016 roku;
  • do 21 grudnia 2016 sprzedano 8,7 milionów egzemplarzy gry.

Uncharted 4: A Thief's End to czwarta, a właściwie to piąta, jeżeli doliczymy Uncharted: Złota Otchłań, odsłona słynnego cyklu przygodowych gier akcji od studia Naughty Dog. W tej części Nathan wybiera się na poszukiwanie skarbu pirata Henry’ego Avery’ego, dzięki któremu Sam – brat głównego bohatera – spłaci dług u gangsterów.

Rozgrywka stanowi kwintesencję tego, co udało się wypracować deweloperowi w poprzednich odsłonach. Mamy więc widowiskową akcję, eksplorację, walkę oraz rozwiązywanie prostych łamigłówek. Kampania singleplayer uzupełniana jest przez rozbudowany multiplayer, który od momentu premiery jest rozwijany o kolejne elementy.