Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2020, 21:35

Ukryte powiązania serii Red Dead Redemption i GTA

Fani produkcji studia Rockstar skompilowali kilka najważniejszych dowodów na to, że serie Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption rozgrywają się w tym samym świecie i są połączone w więcej niż jeden sposób.

Ukryte powiązania serii Red Dead Redemption i GTA - ilustracja #1Wzmożone zainteresowanie GTA V, wywołane udostępnieniem tytułu za darmo w serwisie Epic Games Store, zachęciło graczy do ponownego poszukiwania wszelkiego rodzaju easter eggów ukrytych przez deweloperów na obszernej mapie świata oraz budowania na ich podstawie skomplikowanych fanowskich teorii. Jedną z najpopularniejszych z nich jest ta, według której serie Red Dead Redemption oraz Grand Theft Auto rozgrywają się w tym samym uniwersum i krzyżują ze sobą w więcej niż jeden sposób.

Na stronie Inverse znajdziemy obszerny artykuł zbierający najważniejsze dowody wskazujące na bezpośrednie związki obu cykli. Pierwszym z nich jest niepozorna książka pod tytułem Red Dead, którą znajdziemy na półkach rozsianych po różnych zakątkach Los Santos. Jej autorem jest J. Marston. Według fanów chodzi tu jednak nie o Johna Marstona, głównego bohatera Red Dead Redemption, ale o jego syna Jacka, który w trakcie gry był wielokrotnie widziany zatopiony w lekturze. Co więcej, młody chłopak wspominał również często, że chciałby zostać pisarzem lub naukowcem. Czyżby ostatecznie udało mu się osiągnąć ten cel i stał się autorem bestsellera?

Kolejnym ogniwem łączącym oba światy jest Francis Sinclair, którego spotykamy podczas jednej z pobocznych misji w Red Dead Redemption 2. Dziwaczne wskazówki pozostawione przez deweloperów, między innymi w jego domu, pozwalają nam wydedukować, że jest on podróżnikiem w czasie. Fani wierzą, że Francis to mistyczne bóstwo o imieniu Kraff, które czczone jest przez kult Epsilon Program z GTA V. Opis jego wyglądu (między innymi wyraźne znamię na twarzy) odpowiada bowiem idealnie sylwetce Sinclaira.

Tajemniczy mural ukryty w domu Sinclaira, który przedstawia go w roli podróżnika w czasie.

Trzecim łącznikiem pomiędzy seriami ma być tajemniczy myśliwy, który uparcie próbuje wyśledzić i zabić legendarnego Sasquatcha. Spotykamy go zarówno w dodatku Red Dead Redemption: Undead Nightmare, jak i w GTA V. Postać z wyglądu i charakteru nie rożni się znacząco od siebie we wspomnianych grach. Ostatnim spoiwem wspomnianym w artykule są góry Shann (RDR 2) i Chillad (GTA V). Chociaż oba szczyty nie są identyczne i nie leżą nawet w tej samej części fikcyjnych Stanów Zjednoczonych, w obu produkcjach są one magnesem przyciągającym różnego rodzaju paranormalne zjawiska, takie jak UFO. W ich pobliżu spotykamy też jedną z dwóch wersji łowczego.

Myśliwego spotykamy w dwóch rożnych epokach.

Deweloperzy Rockstara wielokrotnie stwierdzali, że z premedytacją ukrywają w swoich dziełach setki przeróżnych odniesień i sekretów. Są one często odkrywane wiele lat po oryginalnej premierze gier. Nie dziwne więc, że wokół serii narosło wiele miejskich legend i mitów, których rozwiązaniem zajmują się najbardziej zagorzali fani.

  1. Grand Theft Auto V - poradnik do gry
  2. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  3. Grand Theft Auto V - strona oficjalna
  4. Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry
  5. Red Dead Redemption 2 – kompendium wiedzy
  6. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna