Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2020, 21:04

Nowy gameplay z Serious Sam 4. Znamy termin premiery

Studio Croteam ujawniło termin premiery gry Serious Sam 4. Twórcy pokazali też nowe materiały z rozgrywki oraz zorganizowali wyprzedaż tytułów z serii na Steamie.

Nowy gameplay z Serious Sam 4. Znamy termin premiery - ilustracja #1
Poważny Sam powróci jeszcze w tym roku.

Minęło dużo czasu od publikacji ostatniego materiału z czwartej odsłony kultowej serii Serious Sam. Dzisiaj jednak twórcy ze studia Croteam uraczyli nas krótkim teaserem zapowiadającym obszerniejszą prezentację. Słowa dotrzymali i firma Devolver Digital zamieściła garść filmików prezentujących rozgrywkę z Serious Sam 4 z komentarzem twórców. Ujawniono też termin premiery produkcji, aczkolwiek jedynie przybliżony. Czwórka zadebiutuje w sierpniu na Steamie oraz w usłudze Google Stadia. Ta ostatnia wykupiła czasową ekskluzywność na tytuł, co przełoży się na późniejszą premierę na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Na tych platformach czwarty Serious Sam ukaże się dopiero w 2021 roku (via Kotaku).

Materiały zdradzają sporo na temat produkcji. Twórcom zależało na zachowaniu klasycznego, zręcznościowego i – co nie najmniej istotne – efekciarskiego stylu, z którego słynie seria. Nie znajdziemy tu chowania się za osłonami czy towarzyszy znanych ze współczesnych shooterów, lecz czystą, niczym niezmąconą walkę z hordami wrogów. Choć bardziej na miejscu byłoby mówienie o armiach, a to za sprawą systemu Legion. Ambicją Croteam było rzucenie na gracza do 10 tysięcy przeciwników naraz, ale ostatecznie udało im się znacząco zwiększyć tę liczbę. Starcia z rzeszami niemilców ułatwi nam nowe uzbrojenie, aczkolwiek autorzy zastrzegają, że Serious Sam 4 będzie sporym wyzwaniem. Gra pozwoli nam się z nimi zmierzyć w towarzystwie innych graczy w sieciowym trybie kooperacji, obejmującym też dodatkowe misje z podbitym poziomem trudności.

Twórcy postanowili uczcić przerwanie prawie dwuletniego milczenia wyprzedażą na Steamie. Do 27 maja Devolver Digital pozwoli Wam zakupić wszystkie gry z serii Serious Sam po obniżonej cenie. Uwzględnia to zarówno główne odsłony cyklu, jak i produkcje VR oraz dzieła niezależnych twórców. Niemal wszystkie przeceniono co najmniej o 80%, a Serious Sama 3: BFE możecie nabyć o 90% taniej.