Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2018, 09:32

Serious Sam 4 Planet Badass - pierwszy gameplay

W sieci wreszcie pojawiły się pierwsze fragmenty rozgrywki z gry Serious Sam 4: Planet Badass. Ponadto autorzy pochwalili się, że w kampanii będą sekcje, podczas których na ekranie pojawi się sto tysięcy wrogów jednocześnie.

Serious Sam 4: Planet Badass zapowiada się na ucztę dla fanów serii. - Serious Sam 4 Planet Badass - pierwszy filmik z rozgrywką - wiadomość - 2018-06-19
Serious Sam 4: Planet Badass zapowiada się na ucztę dla fanów serii.
SERIOUS SAM 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Croteam
  2. Wydawca: Devolver Digital
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Tuż przed E3 studio Croteam udostępniło pierwsze konkrety i screeny z Serious Sam 4: Planet Badass, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek. Liczyliśmy więc, że na targach będziemy mogli zobaczyć, jak gra prezentuje się w akcji. Te nadzieje nie okazały się płonne, choć na pojawienie się jakichkolwiek materiałów musieliśmy sporo poczekać.

Serwis JeuxVideo opublikował właśnie filmik, na którym możemy zobaczyć kilka fragmentów rozgrywki. Brakuje w nim efektów dźwiękowych z samej gry i pokazano jedynie scenki z jednej mapy, ale na jakiekolwiek obszerniejsze materiały przyjdzie nam jeszcze poczekać. To, co dostaliśmy, i tak jest lepsze niż nic, zwłaszcza że pozwala zobaczyć w akcji część elementów, o których opowiadali wcześniej autorzy.

Filmik pokazuje mocno ulepszony silnik graficzny oraz olbrzymie mapy. Poziomy rozmiarami mają przebijać wszystko, co do tej pory oferowała seria Serious Sam, i dlatego autorzy zdecydowali się na wprowadzanie wielu różnorodnych pojazdów. Podkreślają jednak, że nie będzie to gra z otwartym światem. Lokacje mają być ogromne, ale kampania ułoży je w liniowy ciąg.

Zwiększeniu ma również zostać skala samych starć. W trakcie targów deweloperzy pochwalili się, że w niektórych sekcjach na ekranie pojawi się sto tysięcy wrogów jednocześnie. Ta liczba jest tak niedorzeczna, że kilku dziennikarzy poprosiło o jej potwierdzenie wydawcę, czyli firmę Devolver Digital. W odpowiedzi usłyszeli zapewnienie, że nie było to przejęzyczenie.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie Serious Sam 4: Planet Badass trafi do sprzedaży. Pokazywana podczas targów wersja określana była mianem pre-alfa, więc na premierę zapewne jeszcze sporo poczekamy.

  1. Oficjalna strona serii