Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2015, 12:30

autor: Meehow

Twórcy Project CARS dementują plotki o celowym obniżeniu wydajności na sprzęcie AMD

Ian Bell, szef Slightly Mad Studios, zdementował plotki o rzekomo celowym obniżeniu wydajności Project CARS na sprzęcie firmy AMD. Obóz „czerwonych” poinformował również, że posiadacze podzespołów ich produkcji mogą spodziewać się stosownej aktualizacji sterowników w najbliższym czasie.

Project CARS - Twórcy Project CARS dementują plotki o celowym obniżeniu wydajności na sprzęcie AMD - wiadomość - 2015-05-08
Project CARS

Project CARS, które zadebiutowało wczoraj w dystrybucji cyfrowej, a dzisiaj trafiło na półki sklepowe, zdecydowanie korzystniej wypada na sprzęcie produkcji firmy Nvidia. Nic zatem dziwnego, że pojawiły się spekulacje, jakoby taki stan rzeczy był celowym zabiegiem ze strony Slightly Mad Studios, inspirowanego i opłacanego przez wyżej wspomniany obóz „zielonych”. Ian Bell, szef studia SMS, zdementował tego typu plotki i nadmienił, że deweloperzy Project CARS cały czas współpracowali z AMD i dostarczyli im 20 kluczy do testów. Według Bella problem leży w sterownikach AMD Catalyst i to one wymagają aktualizacji, choć zapewnił również, że studio Slightly Mad zrobi wszystko ze swojej strony, aby maksymalnie zniwelować różnice wydajnościowe.

Posiadaczy sprzętu AMD z pewnością ucieszy tweet Roya Taylora, wiceprezesa firmy AMD, w którym zapewnia on graczy, że „czerwoni” pracują w tej chwili nad optymalizacją Project CARS, a aktualizacja sterowników AMD Catalyst nastąpi już wkrótce.

Cała sprawa nie powinna być szczególnym zaskoczeniem, gdyż już od lutego wiedzieliśmy, że podzespoły AMD mają problem z Project CARS, o czym pisaliśmy w Serwisie Informacyjnym. Taki stan rzeczy wyszedł na jaw przy okazji testów przeprowadzonych przez serwis PCLab na wersji beta Project CARS, których wyniki pokazały, że topowe Radeony R9 z kategorii „entuzjasta” przegrywaly konkurencję chociażby z high-endowym GTX-em 770. Trzeba przy tym pamiętać, że na papierze przepaść między tymi kartami grafiki jest naprawdę duża.

Trudno doszukiwać się winy po stronie firmy Nvidia, a przynajmniej nie można dokonać oskarżenia w oparciu o jakiekolwiek wiarygodne przesłanki. Z całą pewnością częściej wypuszcza ona aktualizacje sterowników do swoich kart, zwłaszcza przy okazji premier większych produkcji. AMD z reguły zalega w tej kategorii, co można zobaczyć gołym okiem chociażby przez porównanie dat publikacji oprogramowania (mowa o wydaniach stabilnych). Miejmy zatem nadzieję, że AMD stanie na wysokości zadania i wyrówna te bądź co bądź dziwne różnice.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Project CARS

Project CARS