Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2016, 10:35

autor: Góral

Sukces Project CARS - gra rozeszła się w 2 milionach egzemplarzy

Project CARS, gra wyścigowa na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste, rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy - poinformowało studio Slightly Mad.

Ekipa Slightly Mad Studios pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży gry wyścigowej Project CARS. Produkcja, która ukazała się w maju 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych, rozeszła się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Niestety nie ujawniono, jak wyglądała sprzedaż na poszczególnych platformach sprzętowych. Niemniej, jakkolwiek by nie było, trzeba przyznać, że debiut nowej marki wypadł bardzo dobrze. Sukces jest tym większy, że gra została stworzona dzięki inicjatywie nazwanej World of Mass Development. Pozwala ona uczestniczyć w procesie produkcji fanom, którzy przekazują wskazówki, testują poszczególne buildy itd. Na tej samej zasadzie stworzone zostanie Project CARS 2.

Project CARS może się pochwalić nie tylko komercyjnym sukcesem, ale także świetną oprawą graficzną. - Sukces Project CARS - gra rozeszła się w 2 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-10-27
Project CARS może się pochwalić nie tylko komercyjnym sukcesem, ale także świetną oprawą graficzną.

Project CARS jest grą wyścigową, aspirującą do miana samochodowego symulatora. Tytuł najprościej porównać do konsolowych serii Forza Motorsport i Gran Turismo, choć nie znajdziemy w nim aż tylu pojazdów, co w produkcjach zespołów Turn 10 i Polyphony Digital. Zasady zabawy są jednak praktycznie takie same. Gracze wcielają się w kierowców biorących udział w rozmaitych zawodach, rozgrywanych na wirtualnych odpowiednikach prawdziwych torów. Gra może się pochwalić znakomitą oprawą graficzną, cyklem dobowym oraz zmiennymi warunkami pogodowymi. Jest to też jedna z pierwszych produkcji na komputerach osobistych, współpracująca z goglami rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift i HTC Vive.

Obecnie trwają prace nad kontynuacją, która oferować ma m.in. przeszło 200 tras, umieszczonych w około 50 lokacjach. Wzbogaceniu ulegnie także garaż dostępnych maszyn – tym razem będzie ich ponad 200. Nie zabraknie rozmaitych trybów single- i multiplayer, w tym co-opa, pozwalającego jednemu z graczy wcielić się w rolę pilota. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach, ale nie wiemy jeszcze kiedy to nastąpi.