Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2015, 13:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project CARS 2 zostanie sfinansowane przez graczy

Szef studia Slightly Mad poinformował na zamkniętym forum gry Project CARS, że wkrótce po jej rynkowym debiucie rozpocznie się zbiórka pieniędzy na drugą odsłonę serii.

Project CARS, wyczekiwana gra wyścigowa, jeszcze nie zadebiutowała na rynku, a twórcy już szykują się do zbiórki pieniędzy na Project CARS 2. Ian Bell, szef studia Slightly Mad, poinformował na zamkniętym forum gry, że wkrótce po premierze najnowszej produkcji, deweloperzy wystartują z nową crowdfundingową akcją na platformie World of Mass Development. Tym razem zmienią jednak nieco zasady, w związku z problemami, które wyniknęły podczas pierwszej zbiórki na Project CARS. Osoby, które wpłacą pieniądze (maksymalna kwota ma wynosić 100 funtów), nie mają co liczyć na udział w zyskach po premierze pełnej wersji. Pozostałe elementy najpewniej pozostaną niezmienione, więc gracze, w zamian za zainwestowanie pieniędzy, otrzymywać będą kolejne buildy gry i czynnie uczestniczyć w procesie produkcji.

Project CARS dojedzie do Polski w najbliższy piątek. - Project CARS 2 zostanie sfinansowane przez graczy - wiadomość - 2015-05-05
Project CARS dojedzie do Polski w najbliższy piątek.
Project CARS w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Slightly Mad Studios
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery w Polsce: 8 maja 2015 roku

Niby nie jest to nic nadzwyczajnego, wszak tego typu akcje to w obecnych czasach norma (Steam Early Access się kłania). Dziwić może jednak fakt, że deweloperzy zapowiedzieli zbiórkę pieniędzy na Project CARS 2 jeszcze przed premierą „jedynki”. Wychodzi więc na to, że nawet w przypadku, gdy gra odniesie sukces i twórcy zarobią na niej krocie, to i tak opierać będą deweloping „dwójki” na hojności fanów. Sytuacja tłumaczona jest faktem, że studio pragnie kontynuować współpracę ze swoją społecznością i angażować ją w dalszy rozwój marki Project CARS.

Tytuł zadebiutuje 7 maja w wersji cyfrowej, a dzień później pojawi się na półkach sklepowych. Gra dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. Poniżej obejrzycie jeszcze najnowszy zwiastun, przygotowany z okazji zbliżającej się premiery.