Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2015, 19:30

autor: Pirlond

Tree of Savior - gra twórcy Ragnaroka Online z zielonym światłem na Steamie

Tree of Savior, nastawiona na rozgrywki sieciowe produkcja przez wielu określana mianem duchowego następcy popularnego niegdyś Ragnaroka Online, wczoraj została zgłoszona do usługi Steam Greenlight. Gra cieszy się na tyle dużą popularnością wśród użytkowników platformy Valve, że w zaledwie dziesięć godzin udało się jej uzyskać „zielone światło”.

Deweloperzy z południowokoreańskiego studia IMC Games mogą mówić o niemałym sukcesie. Choć tworzona przez nich gra Tree of Savior trafiła do usługi Steam Greenlight wczoraj, udało się jej już zgromadzić wystarczającą liczbę głosów, by uzyskać tak zwane „zielone światło”. Oczywiście dzięki temu tytuł będzie mógł zostać wydany za pośrednictwem należącego do firmy Gabe’a Newella serwisu. Autorzy pochwalili się przy tym, że wyczynu tego dokonano w zaledwie dziesięć godzin, co jest bez wątpienia bardzo dużym osiągnięciem. Mało tego – wszystko wydarzyło się na tyle szybko, że twórcom produkcji nie udało się nawet poinformować swoich fanów o tym, że mogą wspierać ich projekt na platformie studia Valve.

Tree of Savior jest grą sieciową, nad którą pracuje między innymi Hakkyu Kim, jeden z głównych twórców popularnego swego czasu Ragnaroka Online. Właśnie dlatego bardzo często produkcję porównuje się do wspomnianego MMO. Jej akcja osadzona zostanie w świecie fantasy, zaś rozgrywka czerpie garściami z przedstawicieli gatunków hack’n’slash, jako że wydarzenia obserwować mamy w rzucie izometrycznym. Oczywiście wiele czasu przyjdzie nam spędzić na walce z różnego rodzaju potworami, a także na rozwoju postaci. Możliwości będzie sporo, bo w produkcji znajdzie się aż 80 klas, zaś każda z nich posiadać ma unikalne dla siebie zdolności. Nie zabraknie też opcji toczenia starć z innymi użytkownikami w trybie PvP.

Data premiery Tree of Savior nie jest jeszcze znana, ale z dotychczasowych informacji wynika, że gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku.