Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2017, 12:00

autor: moir

Debiut Secret World Legends, 5. urodziny TERA – Wieści MMO (10/05/2017)

Dziś świętujemy piąte urodziny TERA na Zachodzie, wyglądamy rychłego debiutu Secret World Legends, analizujemy przyszłe plany rozwoju Marvel Heroes, sprawdzamy, co nowego wydarzy się w świecie Black Desert, a także przyglądamy się nadchodzącej modyfikacji Tree of Savior.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się m.in. oficjalnej zapowiedzi premiery Secret World Legends, najnowszym doniesieniom w sprawie Black Desert, nadchodzącej aktualizacji Tree of Savior, dalszym planom na rozwój Marvel Heroes, a także obchodom piątych urodzin TERA.

Debiut Secret World Legends, 5. urodziny TERA – Wieści MMO (10/05/2017) - ilustracja #1

Secret World Legends

Koniec niepewności i oczekiwania – FunCom oficjalnie potwierdził datę premiery Secret World Legends, czyli najnowszej produkcji norweskiego studia, która będzie swoistym restartem marki The Secret World. Odświeżona wersja gry zadebiutuje 26 czerwca bieżącego roku i będzie oparta o model free-to-play (rzecz jasna pojawią się mikrotransakcje). Przy okazji zapowiedzi twórcy udostępnili krótki zwiastun, który bardzo rzeczowo opowiada o głównych założeniach, elementach i zmianach czekających nas w nowym starym świecie.

Dla tych, którzy dotąd nie śledzili doniesień na temat Secret World Legends przypominamy, że będzie to odrębna produkcja, garściami czerpiąca ze swojego poprzednika (The Secret World będzie wciąż dostępne jako osobny tytuł, jedynie bez oficjalnego wsparcia ze strony FunComu), lecz bardziej dynamiczniejsza i nastawiona na akcje. Jej warstwa fabularna ma zająć około 100 godzin. Więcej szczegółowych informacji na temat gry znajdziecie w tym miejscu.

Black Desert

Przedstawiciele Kakao Games zdecydowali się pójść w stronę konkurencji i także podbić nalężącą do Valve platformę. Black Desert zadebiutuje na Steamie już 24 maja bieżącego roku – póki co nie znamy jeszcze ceny tej edycji, choć należy się spodziewać, że będzie nieco droższa od swojego standardowego wydania. Warto wspomnieć, że nie będzie istniała możliwość przeniesienia istniejących kont – wszystkie egzemplarze z innych źródeł nie będą kompatybilne z wersją Steamową.

Co zaś tyczy się samej zawartości produkcji, w wywiadzie opublikowanym niedawno w serwisie DualShockers, jeden z producentów gry, JaeHee Kim, przyznał, że enigmatyczna postać, której cień ujrzeliśmy tuż po prezentacji klasy Strikera podczas festiwalu Oasis, to zupełnie nowa profesja, której tożsamość poznamy być może jeszcze w ciągu najbliższej zimy. Deweloper potwierdził także dalsze prace nad poprawą balansu rozgrywki oraz ulepszeniem szaty graficznej Black Desert.

Tree of Savior

16 maja Tree of Savior czeka spora rewolucja. Twórcy oficjalnie już zapowiedzieli na ten dzień debiut bezpłatnego rozszerzenia, które wprowadzi mnóstwo zmian w mechanice rozgrywki. Przebudowane zostaną niemal wszystkie elementy związane z systemem walki oraz dostępnymi umiejętnościami – zwiększy się także znaczenie poszczególnych statystyk prowadzonego bohatera. Bardzo szczegółowy wykaz wszelkich modyfikacji (wraz ze stojącymi za nimi formułami) znajdziecie m.in. tu i tu.

Marvel Heroes

Przyszłość Marvel Heroes prezentuje się nader interesująco – tak przynamniej wynika z opublikowanego na początku maja listu od jednego z twórców gry – Jesse Deckera (dyrektora kreatywnego tytułu). Przedstawia on na jego łamach plany wydawnicze na poszczególne miesiące bieżącego roku, a także wspomina mgliście o roku 2018, choć dokładniejsze informacje na jego temat wyklarują się dopiero w przeciągu kolejnych paru miesięcy. Czego zatem możemy się spodziewać?

  • Maj – inspiracje drugą częścią filmu Strażnicy Galaktyki – nowe kostiumy, pety,
  • Czerwiec – obchody związane z czwartymi urodzinami gry,
  • Lipiec – debiut postaci Carnage, nowy terminal,
  • Wrzesień – Apocalypse Terminal,
  • Październik – debiut postaci Odinsona, nowa zawartość związana z Thorem;

Szczegółową oś czasu znajdziecie pod tym adresem.

TERA

Firma En Masse Entertainment, północnoamerykański wydawca TERA, postanowił bardzo hucznie świętować 5. urodziny świata Arboreii. Przez cały maj trwać ma specjalne wydarzenie, w trakcie którego (za udział z battlegroundach oraz instancjach) zdobywać możemy specjalne tokeny, które następnie wymienimy na różnorakie dobra. To jednak zaledwie początek. Oczywiście nie mogło zabraknąć okazyjnej infografiki, z której dowiemy się m.in., iż przez amerykańską wersję gry przewinęło się aż 21 milionów postaci, rozsianych po 6.6 milionach kont – najpopularniejszych wyborem (2.5 miliona) został Warrior, zaś wśród ras bezapelacyjnie króluje Elin (4.2 miliona).

To wciąż nie koniec – w ramach mikropłatności pojawiły się okolicznościowe skrzynki zawierające niezwykle cenne nagrody (zwłaszcza jeśli podarujemy je komuś znajomemu) oraz zestawy klimatycznych zbroi, zaprojektowanych zgodnie z życzeniami samych graczy. Wisienką na tym gigantycznym torcie jest debiut całkowicie nowej zawartości zatytułowanej Velik’s Fate – w jej skład wchodzą dwie instancje przeznaczone wyłącznie dla wysokopoziomowych postaci.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.