Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2017, 12:30

autor: MiqT

God of War dopiero w 2018 roku?

Kolejna odsłona legendarnej serii slasherów od Sony Interactive Entertainment została oficjalnie zapowiedziana na zeszłorocznych targach E3 i do tej pory wydawało się, że zostanie ona wydana jeszcze w tym roku. Niestety najnowsze informacje wskazują na to, że God of War pojawi się dopiero w 2018 roku.

Firma Sony nie potwierdziła oficjalnie daty premiery nowej części God of War, ale w kuluarach spekulowano, że tytuł ten trafi w ręce graczy jeszcze w bieżącym roku. Ziarno niepokoju w tym kontekście zasiał ostatnio profil twitterowy aktora, który ma użyczyć głosu Kratosowi – Christophera Judge’a. Zmienił on datę premiery God of War na swoim profilu serwisu Twitter, z roku 2017 na 2018. Nie umknęło to społeczności gry, w której wywołało to niemałe poruszenie. Widząc całe zamieszanie, aktor w ogóle usunął rok wydania. Obecnie możemy zobaczyć jedynie informację, że Judge wcieli się w rolę Kratosa w najnowszej odsłonie serii.

Zmiana informacji o dacie wydania gry na profilu Judge’a. - God of  War dopiero w 2018 roku? - wiadomość - 2017-05-10
Zmiana informacji o dacie wydania gry na profilu Judge’a.

Co prawda główny reżyser gry, Cory Barlog, na swoim profilu na Twitterze kilka dni temu uspokoił fanów, że w kontekście God of War „wszystko idzie dobrze”, ale cisza medialna, jaka towarzyszy temu tytułowi niemalże od czasu jego formalnej zapowiedzi, dobrze uzupełnia małą wpadkę Judge’a. Wszakże gdyby gra miała pojawić się jeszcze w przeciągu siedmiu kolejnych miesięcy, to firma Sony już podgrzewałaby atmosferę, organizując eventy prasowe i publikując cykle trailerów czy materiałów zza kulis produkcji. Tym bardziej, że nowy GoW ma być początkiem nowego cyklu opowiadającego o przygodach Kratosa.