Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2016, 09:39

Total War: Warhammer wykorzysta oprogramowanie Denuvo

Gra Total War: Warhammer dołączyła do szeregu produkcji, które skorzystają z zabezpieczeń Denuvo. W związku z tą informacją fani serii wyrażają swoje obawy na temat tego, jak wpłynie to na możliwość tworzenia modyfikacji.

Total War: Warhammer nie zaoferuje wsparcia dla modów, a ich tworzenie po implementacji Denuvo może się okazać po prostu niemożliwe. - Total War: Warhammer wykorzysta oprogramowanie Denuvo - wiadomość - 2016-04-24
Total War: Warhammer nie zaoferuje wsparcia dla modów, a ich tworzenie po implementacji Denuvo może się okazać po prostu niemożliwe.

Do coraz dłuższej listy gier, używających oprogramowania Denuvo, dołączył Total War: Warhammer. Zabezpieczenia te, dodatkowo ochraniające już istniejące systemy DRM, są obecnie wykorzystywane w bardzo dużej części wysokobudżetowych tytułów, a ich złamanie często zajmuje miesiące. Z drugiej strony, jak można zauważyć na forach związanych z serią Total War, wiadomość ta nie do końca przypadła fanom do gustu.

Najważniejszą obawą, związaną z implementacją Denuvo, jest wpływ na możliwość tworzenia modyfikacji. Od pewnego czasu wiemy, że Total War: Warhammer nie zaoferuje wsparcia dla moderów, jednak wielu graczy liczyło na to, że nawet bez niego doczekają się interesujących fanowskich przeróbek. Wraz z nowymi zabezpieczeniami może się to jednak okazać niewykonalne, jako że wszelkie zmiany w plikach gry będą mogły uniemożliwić jej ponowne uruchomienie. Studio Creative Assembly jak dotąd nie odniosło się do tych obaw. Oczywiście fakt, że nowa odsłona serii wykorzysta austriackie oprogramowanie, nie oznacza, że nigdy nie pojawi się jej piracka wersja, jednak jak udowodniły poprzednie tytuły, wykorzystujące Denuvo, system ten jest wyjątkowo ciężki do złamania – dla przykładu w przypadku polskiego Lords of the Fallen udało się to dopiero po dziewięciu miesiącach! Gorzej, że często te same zabezpieczenia uderzają także w uczciwych graczy…

Austriackie oprogramowanie uprzykrza życie piratom, ale często przeszkadza też uczciwym graczom. - Total War: Warhammer wykorzysta oprogramowanie Denuvo - wiadomość - 2016-04-24
Austriackie oprogramowanie uprzykrza życie piratom, ale często przeszkadza też uczciwym graczom.

Dzieło Creative Assembly trafi na sklepowe półki dokładnie za miesiąc – 24 maja. W przeciwieństwie do poprzedniczek z serii Total War, osadzonych w różnych okresach historycznych, najnowsza część pozwoli nam na toczenie bitew w popularnym uniwersum Warhammera, wykreowanym przez firmę Games Workshop. To jednak nie jedyna odsłona cyklu, w którą zagramy w tym roku: w marcu zadebiutował spin-off o tytule Total War Battles: Kingdom, który jednak nie wzbudził entuzjazmu naszego recenzenta, a w przeciągu najbliższych kilku miesięcy do graczy ma trafić darmowe połączenie gry RTS i MOBA, Total War Arena, na ten moment prezentujące się naprawdę obiecująco.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Warhammer
  2. Graliśmy w Total War: Warhammer – test kampanii wypadł pomyślnie
  3. Kompendium wiedzy o grze Total War: Warhammer

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer