Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2016, 08:35

autor: Adrian Werner

Sword Art Online: Hollow Realization - japońskie RPG akcji zadebiutuje w Europie jesienią

Firma Bandai Namco Games ogłosiła, że japońskie RPG akcji Sword Art Online: Hollow Realization doczeka się wersji anglojęzycznej. Gra trafi na półki amerykańskich i europejskich sklepów jesienią tego roku.

Gdy wiele miesięcy temu firma Bandai Namco Games zapowiadała konsolowego RPG-a Sword Art Online: Hollow Realization potwierdzono jedynie zamiar wypuszczania tytułu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Teraz wydawca poinformował, że gra ukaże się także w Stanach Zjednoczonych i Europie. Premiera wersji anglojęzycznej zaplanowana została na jesień tego roku. Produkcja trafi na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Projekt zaoferuje oryginalne japońskie głosy, a lokalizacja będzie kinowa, czyli ograniczy się do napisów.

Gry z tej marki coraz częściej ukazują się na Zachodzie, co jest zasługą wielkiej popularności serii animowanej Sword Art Online, która na razie składa się z dwóch sezonów. Jej powodzenie sprawiło także, że doczekaliśmy się anglojęzycznych wersji powieści, które zapoczątkowały całą markę. Cykl prezentuje wizję niedalekiej przyszłości, w której wielkim powodzeniem cieszą się produkcje MMORPG oparte na wirtualnej rzeczywistości.

W Sword Art Online: Hollow Realization zwiedzimy grę zatytułowaną Sword Art: Origin. Jest to bezpieczna wersja pierwszego dużego VRMMO, które stało się słynne po tym, jak grupa graczy została w nim uwięziona, a śmierć w wirtualnym świecie lub próba usunięcia hełmu powodowała ugotowanie mózgu użytkownika. Pokierujemy głównym bohaterem całej marki, czyli graczem znanym jako Kirito. Postanawia on spróbować wskrzeszonej wersji tego programu, pozbawionej kodu stanowiącego zagrożenie dla życia użytkowników. Podczas przygód spotkamy wiele postaci znanych z powieści i anime, takich jak Klein, Asuna czy Sinon. Nie zabraknie także nowych bohaterów. W opracowaniu scenariusza pomagał autor oryginalnych książek, czyli Reki Kawahara.

Sword Art Online: Hollow Realization to RPG akcji, w którym wydarzenia będziemy obserwowali z kamery trzecioosobowej, a zabawa sprowadzi się głównie do eksplorowania świata, wypełniania zadań, rozwijania postaci oraz przede wszystkim walki za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. W trybie dla pojedynczego gracza towarzyszyć nam ma czteroosobowa drużyna kontrolowana przez sztuczną inteligencję

Pomimo faktu, że bohaterem jest Kirito, gracze będą mogli zmieniać jego wygląd, a nawet tworzyć własne postaci. Okaże się to bardzo przydatne, gdyż poza kampanią Sword Art Online: Hollow Realization zaoferuje również sieciowy tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób. Co ciekawe, nawet wtedy towarzyszyć nam będzie drużyna czterech pomocników sterowanych przez SI.

  1. Oficjalna strona gier z marki Sword Art Online

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Sword Art Online: Hollow Realization

Sword Art Online: Hollow Realization