Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2017, 20:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Tom Clancy's The Division – w planach deweloperów darmowe dodatki

Deweloperzy Tom Clancy's The Division zapewnili, że w tym roku nie zamierzają porzucać tytułu. W przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy do fanów mają trafić dwa kompletnie darmowe dodatki. Ubisoft zapowiada także pełne techniczne wsparcie dla gry w tym czasie.

Pod koniec lutego w sieci pojawiła się informacja o tym, że szwedzkie studio Massive Entertainment zajmie się produkcją gry osadzonej w filmowym uniwersum Avatara. Jak się wówczas dowiedzieliśmy, deweloperzy mają bardzo ambitne plany związane z tym projektem, nie dziwne więc, że wzbudziło to poważne obawy wśród miłośników poprzedniej gry zespołu – Tom Clancy's The Division. Wielu z nich spodziewało się bowiem rychłej zapowiedzi jej sequela lub kolejnych dodatków. Twórcy produkcji, w rozmowie z serwisem GameRant oraz podczas dzisiejszego rocznicowego streamu w serwisie Twitch, starają się jednak uspokoić fanów, zapowiadając, że także w tym roku The Division otrzyma kolejne DLC i będzie wciąż rozwijane.

Julian Gerighty, dyrektor kreatywny The Division, zdradził, że jego zespół planuje w tej chwili wydanie dwóch kompletnie darmowych dodatków. Pierwszy z nich ma ukazać się latem tego roku.

Przy okazji pierwszych urodzin The Division, będziemy starali się ponownie zaangażować graczy i przygotować zespół na kolejne nadchodzące dwanaście miesięcy. W przeciągu tego czasu opublikujemy dwa kompletnie darmowe dodatki.

Rozszerzenia skupią się przede wszystkim na trybie PvE. Autorzy chcą zaoferować kolejne osiągnięcia, zestawy broni i ekwipunku, a także aktywności dla gry w pojedynkę oraz w kooperacji, w tym ograniczone czasowo eventy. Niewykluczone, że Massive przygotuje również jakieś atrakcje dla osób wolących zabawę PvP. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o ewentualnych nowych lokacjach lub scenariuszach fabularnych, ponieważ na rozszerzeniu historii tytułu ma skupić się dopiero drugie DLC. Twórcy stanowczo stwierdzili, że w tym roku nie mają zamiaru podnosić maksymalnego poziomu doświadczenia postaci. Kolejne patche nadal wprowadzać będą poprawki proponowane przez graczy oraz na bieżąco usuwać pojawiające się błędy.

Warto dodać, że nie powinniśmy liczyć na to, by planowane DLC rozmachem i zawartością dorównały wydanym już dodatkom. Chociaż twórcy tego nie przyznają, najprawdopodobniej nad nową zawartością pracować będzie okrojony zespół deweloperów, ponieważ pełna uwaga studia skupi się na Avatarze.

  1. Oficjalna strona gry Tom Clancy's The Division
  2. Tom Clancy's The Division - kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry Tom Clancy's The Division