Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2015, 13:04

autor: Góral

Tom Clancy's The Division - nad grą pracują cztery studia Ubisoftu

Firma Ubisoft zdradziła, że do grona trzech deweloperów pracujących nad Tom Clancy's The Division dołączyła kolejna ekipa - Ubisoft Annecy. Studio to odpowiedzialne jest m.in. za multiplayer w grach z serii Assassin's Creed.

W czerwcu 2013 roku firma Ubisoft zapowiedziała grę Tom Clancy's The Division, którą zajmuje się studio Ubisoft Massive, znane m.in. z World in Conflict. Od tamtej pory do prac oddelegowano jeszcze dwa inne zespoły - Ubisoft Reflections (The Crew) oraz Red Storm Entertainment (pomagało chociażby przy dwóch ostatnich odsłonach serii Far Cry). Do grona deweloperów dołączyła jeszcze jedna ekipa - Ubisoft Annecy. Studio to trudni się przede wszystkim w projektowaniu multiplayera, którym zajmowało się w grach z serii Assassin's Creed i kilku starszych odsłonach Tom Clancy's Splinter Cell. W opublikowanej wiadomości nie zdradzono czym dokładnie zajmuje się ten deweloper w przypadku Tom Clancy's The Division, ale można śmiało zakładać, że pomaga przy elementach wieloosobowych.

Oprawa graficzna ma być mocnym punktem Tom Clancy's The Division. - Tom Clancy's The Division - nad grą pracują cztery studia Ubisoftu - wiadomość - 2015-05-10
Oprawa graficzna ma być mocnym punktem Tom Clancy's The Division.
Tom Clancy's The Division w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Ubisoft Massive, Ubisoft Reflections, Red Storm Entertainment I Ubisoft Annecy
  • Wydawca: Ubisoft
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: tytuł ukazać ma się przed końcem marca 2016 roku

Niestety przy okazji powyższego ogłoszenia nie zdradzono żadnych nowych informacji na temat samej gry, ale za to niedawno opublikowano nowy materiał wideo, na którym zdradzono ciekawostki dotyczące oprawy dźwiękowej wyczekiwanej produkcji. Stosowne nagranie publikujemy na samej górze niniejszej widomości.

Premiera Tom Clancy's The Division ma odbyć się w bieżącym roku finansowym, czyli przed końcem marca 2016 roku. Tytuł dostępny będzie na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych.

Tom Clancy's The Division to ciekawy projekt łączący element trzecioosobowej gry akcji, RPG i MMO. W produkcji wcielimy się w agenta specjalnej jednostki wojskowej, wysłanej do Nowego Jorku, który został opanowany przez tajemniczą epidemię. Tytuł tworzony jest w oparciu o technologię Snowdrop. Dzięki niej oprawa graficzna projektu ma stać na bardzo wysokim poziomie.