Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2014, 11:51

autor: luckie

Titanfall zaoferuje starcia dla maksymalnie 12 graczy

Titanfall pozwoli na wspólną rozgrywkę maksymalnie 12 osobom. Twórcy zapewniają, że starcia 6 na 6 zapewniają najwięcej zabawy. W meczach wezmą również udział postaci sterowane przez SI, którym gracze będą mogli wydawać rozkazy.

Titanfall stawia na jakość, nie ilość - Titanfall zaoferuje starcia dla maksymalnie 12 graczy - wiadomość - 2014-01-08
Titanfall stawia na jakość, nie ilość
Titanfall w skrócie
  1. Producent: Respawn Entertainment (studio założone przez ojców serii Call of Duty)
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: sieciowy FPS
  4. Platformy docelowe: PC, X360, XONE
  5. Data premiery: 11 marca 2014 roku (USA), 13 marca (Europa)

Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment poinformował, że w grze Titanfall w jednym meczu weźmie udział maksymalnie 12 graczy. W dobie FPS-ów pokroju Battlefield 4 czy Call of Duty: Ghosts, gdzie naraz może bawić się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, informacja ta może być zaskakująca. Jak jednak zapewnia ojciec produkcji starcia 6 na 6 okazały się być najlepiej zbalansowane. Póki co pozostaje uwierzyć mu na słowo – a są ku temu podstawy. Wszak Zampella, jako współtwórca serii Call of Duty, ma spore doświadczenie w produkcji wieloosobowych strzelanin.

Oprócz graczy, w bitwach walczyć będą postaci sterowane przez sztuczną inteligencję. Każdy z uczestników zabawy będzie miał komputerowego towarzysza. Wspierającym nas tytanom wydamy proste polecenia, typu „podążaj za mną” lub „broń pozycji”.

Podczas prezentacji Titanfall na zeszłorocznych targach E3 pokazywano starcia 7 na 7, ale twórcy zaznaczali, że liczba graczy nie jest jeszcze ustalona. Niewielu pewnie jednak spodziewało się, że zostanie ona zawężona, zamiast powiększona. Przedstawiciel Respawn Entertainment wypowiedział się wówczas w ten sposób:

„Nie jest to problem technologiczny – testowaliśmy rozgrywkę z udziałem naprawdę wielu graczy – to raczej kwestia wizji kreatywnej oraz projektu gry.”

Titanfall ukaże się w Polsce 13 marca 2014 roku. Gra pojawi się równocześnie na PC, Xboksie 360 i Xboksie One. Ze względu na umowę na wyłączność z firmą Microsoft nie przewiduje się wersji na konsole z rodziny PlayStation.

  1. Graliśmy w Titanfall - kolosalnie dobry multiplayer na targach gamescom 2013
  2. Oficjalna strona internetowa gry Titanfall
TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz ograniczenie liczby graczy do 12 w Titanfall?

W czasach Battlefield 4 czy Planetside 2 takie ograniczenie to żart.
70,2%
6 na 6 z AI tworzącymi fabularną otoczkę to świetny pomysł.
15,6%
Jeszcze nie wiem co o tym myśleć.
14,2%
Zobacz inne ankiety