Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2017, 10:01

autor: AlexB

The Sims 4 – wampiry ujawnią się 24 stycznia

Studio EA Maxis i Electronic Arts zapowiedziały dodatek do gry The Sims 4, który będzie skupiał się na wampirach. Jego premiera odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

THE SIMS 4 W SKRÓCIE:

  1. najnowsza część słynnego „symulatora życia” od studia EA Maxis;
  2. premiera: 2 września 2014 roku;
  3. do tej pory powstało 14 oficjalnych rozszerzeń do gry;
  4. 24 stycznia bieżącego roku ma pojawić się nowe DLC, skupiające się na wampirach.

Wampiry po raz pierwszy pojawiły się w serii The Sims w dodatku do drugiej części zatytułowanym Nocne Życie. W trójce wprowadzono je wraz z premierą rozszerzenia Po Zmroku. Teraz w końcu zagoszczą w The Sims 4. Według informacji od deweloperów, tym razem krwiopijcy mają być bardziej rozwinięci niż w poprzednich odsłonach cyklu. Przede wszystkim, wampirze Simy zaczną się teraz kierować różnymi motywacjami i potrzebami. Nadrzędną koniecznością będzie jednak zdobywanie Plazmy, która spełni w grze funkcję pokarmu dla tych nieumarłych istot. Substancję gracze uzyskają na różne sposoby - na przykład dzięki wyhodowaniu specjalnych owoców plazmowych lub w bardziej tradycyjny dla wampirów sposób, czyli poprzez żywienie się na innych Simach.

The Sims 4 – wampiry ujawnią się 24 stycznia - ilustracja #1

Bohaterowie przemienieni w wampiry zyskają dostęp do różnych specjalnych umiejętności. Każdy z nich będzie mieć trzy formy – zwykłą, zwierzęcą (na temat której więcej informacji ma pojawić się wkrótce) i mroczną, którą przybierze, gdy zacznie używać swoich mocy. Wśród nich, prócz wspomnianej już możliwości wysysania Plazmy z innych żywych istot, ma pojawić się również zdolność wpływania na inne Simy i przemieniania ich w wampiry. Niestety, konsekwencją posiadania tych mocy będzie konieczność spędzania dnia w ukryciu. Zbyt długi kontakt ze światłem słonecznym doprowadzi bowiem do spopielenia naszego bohatera.

Wraz z nowościami w rozgrywce w grze pojawią się również nowe opcje personalizacji. Gracze będą mogli stworzyć swojego idealnego wampira, odpowiednio dopasowując bladość skóry, kolor oczu, kształt brwi i blizny. Natomiast dzięki świeżo dodanym akcesoriom w trybie budowy, takim jak chociażby trumny, domostwa nieumarłych zyskają na upiorności.

The Sims 4 – wampiry ujawnią się 24 stycznia - ilustracja #2

Na potrzeby dodatku twórcy stworzyli nowy świat - Forgotten Hollow. Znajdziemy w nim wiecznie zasnute mgłą stare dworzyszcza, które od razu przywodzą na myśl klasyczne opowieści o wampirach. Bez wątpienia będzie to miejsce najbardziej przyjazne dla krwiopijców (a właściwie „plazmopijców”), gdyż noc ma tu trwać znacznie dłużej niż w innych światach.

Cena dodatku nie jest jeszcze znana. Ma ona zostać ogłoszona wraz z kolejnymi informacjami na temat rozszerzenia w najbliższym czasie. Według zapewnień twórców wampiry pojawią się w The Sims 4 już 24 stycznia.