Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2017, 10:27

autor: Movis

Nintendo Switch – wyciekła lista gier dostępnych na premierę

Konsola Nintendo Switch nie ma szczęścia do tajemnic. Tym razem anonimowy pracownik niemieckiego sklepu GameStop udostępnił w Internecie wewnętrzną listę gier, debiutujących tego samego dnia co nowy sprzęt. Choć większość tytułów nie dziwi, w spisie figuruje także nowy Monster Hunter.

Wydarzenie Nintendo Switch w skrócie:
  • co: Oficjalna konferencja Nintendo, prezentująca konsolę Nintendo Switch;
  • Potem dłuższy stream Nintendo Treehouse, prezentujący niektóre jej aspekty bardziej szczegółowo;
  • kiedy: 13.01.2017 – konferencja: 5:00, stream: 15:30 (czasu polskiego);
  • gdzie: centrum Tokyo Big Sight;
  • www: http://www.nintendo.com/switch/

Nintendo Switch pozostaje w centrum uwagi graczy już od dłuższego czasu. Obecnie oczy fanów zwrócone są na wschód, w stronę Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie już w ten piątek firma Nintendo ma odkryć karty w związku ze swoją nową konsolą. Dotychczas japoński gigant ujawnił niewiele informacji oficjalnymi kanałami, sprawiając, że ciekawscy muszą od wielu miesięcy opierać się na domniemaniach oraz przeciekach. Im bliżej prezentacji, tym trudniej jest jednak utrzymać jakiekolwiek tajemnice, głównie za sprawą procesu implementacji nowego produktu do systemów sieci sprzedaży.

Jeszcze parę dni i ostatecznie rozstrzygną się dane o cenie, dacie premiery, dostępnych grach i specyfikacji sprzętu. - Nintendo Switch – wyciekły gry dostępne na premierę - wiadomość - 2017-01-11
Jeszcze parę dni i ostatecznie rozstrzygną się dane o cenie, dacie premiery, dostępnych grach i specyfikacji sprzętu.

W ten weekend informowaliśmy o prawdopodobnej cenie i dacie premiery, figurujących w serwisie sklepu GameSeek. W poniedziałek zaś, na stronie sklepu GameStop poświęconej nowej konsoli, pojawiła się i bardzo szybko znikła informacja potwierdzająca obecność Pokemonów na Switchu (najprawdopodobniej jest to projekt o kryptonimie Stars, o którym słyszeliśmy wcześniej). Ten sam sklep jest także źródłem dzisiejszej informacji, tym razem jeden z pracowników niemieckiej filii sprzedawcy uwiecznił na fotografii listę produktów związanych z Nintendo Switch, które figurują w wewnętrznym systemie sklepu. Oto ona:

Źródło: reddit.com - Nintendo Switch – wyciekły gry dostępne na premierę - wiadomość - 2017-01-11
Źródło: reddit.com

Dane sugerują premierę konsoli i gier 19 marca, choć może to być tylko i wyłącznie domniemanie pracowników, podobnie jak widoczne na rozpisce ceny (trudno uwierzyć w cenę pojedynczej gry na poziomie 100 euro). Najciekawsze wydają się jednak poszczególne tytuły. Uwagę od razu przykuwa tajemniczy Monster Hunter, prawdopodobnie remaster Monster Hunter Generations ale być może zupełnie nowa gra. Nie zabrakło też zapowiadanych wcześniej nowości, takich jak: The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Dragon Quest XI: In Search of Departed Time czy tytuł z Mario w roli głównej. W spisie figurują także dostępne już na rynku produkty: Dragon Quest X, Splatoon, Mario Kart 8 i The Elder Scrolls V: Skyrim.

Ta informacja prawdopodobnie zakończy cykl wieści kuluarowych o Switchu. Wszystkie dotychczasowe plotki i wycieki, łącznie z powyższym, zetkną się z twardymi faktami 13.01.2017, kiedy to publiczność dowie się więcej od samego producenta, a zaproszeni krytycy w końcu położą na sprzęcie swoje ręce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.