Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2017, 10:12

Nintendo Switch ukaże się 17 marca w cenie ok. 1000 zł?

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że konsola Nintendo Switch trafi do sprzedaży 17 marca, a jej cena wyniesie około tysiąca złotych. Źródłem tych informacji jest brytyjski sklep GameSeek.

Do tej pory firma Nintendo nie podała daty premiery ani ceny zapowiedzianej konsoli Switch. Możliwe jednak, że właśnie poznaliśmy te informacje dzięki brytyjskiemu sklepowi GameSeek.

Nintendo Switch ukaże się 17 marca w cenie ok. 1000 zł? - ilustracja #1

Na stronie sklepu, w zaktualizowanej właśnie sekcji poświęconej Nintendo Switch, jako termin debiutu rynkowego podano 17 marca 2017 roku. Wydaje się on prawdopodobny, gdyż plotki o marcowej premierze krążą już od kilku miesięcy. Z kolei cena ustalona została na poziomie 198,50 funtów, czyli trochę ponad tysiąca złotych. Jeśli ta kwota by się potwierdziła, to konsola byłaby zaskakująco tania, co pomogłoby jej w konkurowaniu z PlayStation 4 i Xboksem One.

Oczywiście, dopóki firma Nintendo nie poda oficjalnie daty premiery i ceny, wszystkie te informacje będą jedynie niepotwierdzonymi plotkami. Możemy mieć nadzieję, że GameSeek pospieszyło się z ujawnieniem konkretów, ale równie dobrze pracownicy sklepu mogli jedynie umieścić na stronie orientacyjne dane.

Przypomnijmy, że Nintendo Switch będzie mocno nietypową konsolą. Platforma umożliwi tradycyjną zabawę na telewizorze, ale jednocześnie będzie również konsolą przenośną, choć w tym trybie ma dysponować mniejszą mocą obliczeniową. Deweloperzy będą więc musieli tak opracowywać gry, aby działały w obu wariantach, przygotowując np. dwa poziomy detali.

Na razie nie poznaliśmy specyfikacji sprzętowej, ale według plotek Nintendo Switch oparte zostanie na czterordzeniowym procesorze Nvidia Tegra ARM Cortex-A57, wykonanym w technologii 20nm (Maxwell), z zegarem taktowanym maksymalną prędkością 2Ghz. Konsola będzie mogła się pochwalić dedykowanym układem graficznym wyposażonym w 256 rdzeni CUDA.

Według tych doniesień, stacja dokująca wykorzystywana w trybie stacjonarnym wyposażona zostanie w wyjście HDMI mogące wysyłać obraz w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę, choć pojawi się także opcja 4K (3840 x 2160 pikseli z szybkością 30 klatek na sekundę). Z kolei w trybie przenośnym bawić się będziemy na 6,2-calowym ekranie o rozdzielczości 720p, którego panel dotykowy ma być w stanie zarejestrować dziesięć różnych punktów nacisku.

  1. Oficjalna strona serii