Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2017, 11:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 30 klatek w 720p i 900p

Poznaliśmy szczegóły związane z warstwą techniczną gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Nintendo Switch. Produkcja działać będzie w 30 klatkach na sekundę w rozdzielczości 720p (tryb przenośny) i 900p po podłączeniu do stacji dokującej.

Pracownicy Digital Foundry, czyli technologicznej komórki Eurogamera, mieli okazję zagościć na prezentacji konsoli Nintendo Switch w Londynie i we Frankfurcie, gdzie nagrali trochę materiału z prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanej gry na nowe urządzenie – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Już w pierwszych minutach widocznego poniżej nagrania opowiedzieli co nieco o kwestiach technicznych, a konkretniej o rozdzielczości, w jakiej działa produkcja, i animacji. Okazało się, że tytuł trzyma 30 klatek na sekundę zarówno w trybie przenośnym (działając przy tym w 720p), jak i stacjonarnym (900p), po podłączeniu do stacji dokującej. Niższa rozdzielczość wynika m.in. z posiadania przez handheld 6,2-calowego ekranu generującego obraz w 720p. Po włożeniu konsoli do przystawki podłączanej do telewizora ten problem znika, choć jak widać potworem wydajnościowym Switch nie zostanie.

Wracając jeszcze na chwilę do animacji, dziennikarze zauważyli jej znaczną poprawę w stosunku do prezentacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild na konsoli Wii U podczas zeszłorocznych targów E3. Choć grze jeszcze zdarzają się spadki podczas efektów postprocesowych, tak przez większość czasu tytuł nie miał problemów z utrzymaniem 30 klatek.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – otwarty świat zwiedzimy na telewizorze w rozdzielczości 900p. - The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 30 klatek w 720p i 900p - wiadomość - 2017-01-17
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – otwarty świat zwiedzimy na telewizorze w rozdzielczości 900p.

Nie wiemy, czy wszystkie gry na Switch w trybie stacjonarnym będą działać w wyższej rozdzielczości, ale oprócz The Legend of Zelda: Breath of the Wild z pewnością spotka to Mario Kart 8 Deluxe. Nintendo zapowiedziało już, że na telewizorze pojeździmy w 1080p. Na temat pozostałych produkcji jeszcze nic nie wiadomo.

Nintendo Switch zadebiutuje na rynku 3 marca bieżącego roku. Konsola będzie dostępna od razu na większości liczących się rynków i sprzedawana ma być w cenie 299 dolarów. Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej polskiej ceny, ale np. w sklepie PowerPlay sprzęt można zamawiać za 1449 zł, przy czym sprzedawca zaznacza, ze koszt zakupu może jeszcze ulec zmianie. Wraz z urządzeniem pojawi się kilka produkcji, w tym The Legend of Zelda: Breath of the Wild i 1-2-Switch.