Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2017, 10:49

Astroneer - sprzedaż wersji PC przekroczyła pół miliona egzemplarzy

Traktujący o eksplorowaniu i zagospodarowywaniu obcych planet sandbox Astroneer cieszy się dużą popularnością. W ciągu miesiąca od premiery sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy wersji pecetowej gry.

Ludzie ze studia System Era Softworks mają powody do zadowolenia. Opracowana przez nich gra Astroneer okazała się dużym sukcesem. Wczesna wersja projektu trafiła do sprzedaży w Steam Early Access 16 grudnia i według danych serwisu Steam Spy do tej pory sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy edycji pecetowej.

Astroneer - sprzedaż wersji PC przekroczyła pół miliona egzemplarzy - ilustracja #1

ASTRONEER W SKRÓCIE:

  1. Deweloper gry: System Era Softworks
  2. Gatunek: sandbox
  3. Platformy: PC, Xbox One
  4. Data premiery wczesnej wersji: 16 grudnia 2016 r.

Warto pamiętać, że ten wynik, choć imponujący, nie oddaje pełnej skali popularności tej produkcji, gdyż dostępna jest ona również na Xboksa One w ramach programu Xbox Preview. Niestety, nie wiemy ile egzemplarzy wersji konsolowej sprzedano do tej pory.

Astroneer jest nie tylko sukcesem kasowym. Produkcja została również bardzo ciepło przyjęta przez graczy. W serwisie Steam wystawili oni grze ponad jedenaście tysięcy ocen, z czego więcej niż dziesięć tysięcy jest pozytywnych.

Przypomnijmy, że Astroneer to sandbox, w którym zajmujemy się kolonizowaniem obcych planet. Ich powierzchnie generowane są proceduralnie, a gracze otrzymują narzędzia do przekształcania terenów, jak gdyby były one ulepione z plasteliny.

Podczas zabawy musimy eksplorować światy, gromadzić surowce i konstruować bazy. Elastyczny system craftingu pozwala na tworzenie własnych przedmiotów oraz maszyn. Możliwe jest nawet zbudowanie statków kosmicznych i podróż na inne planety. Wszystkim tym bawimy się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Wydaje się, że autorzy sporo zyskali na wielkim rozczarowaniu, jakim okazało się No Man’s Sky. Produkcja ta nie spełniła wielu obietnic deweloperów i zniesmaczeni gracze postanowili poszukać ciekawszych alternatyw. Najnowszym beneficjentem takiego stanu rzeczy jest właśnie Astroneer, ale wcześniej pomogło to również grze Osiris: New Dawn.

  1. Oficjalna strona gry