Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 11:15

The Last of Us: Part 2 - nowe informacje o grze już pod koniec miesiąca

Geoff Keighley ogłosił na Twitterze, że 24 września odbędzie się pokaz gry The Last of Us: Part 2 dla mediów. Najprawdopodobniej podczas niego pokazany zostanie nowy gameplay tytułu, który wcześniej mieli okazję obejrzeć uczestnicy GME 2019.

The Last of Us: Part II jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na PS4. - The Last of Us: Part 2 - nowe informacje o grze już pod koniec miesiąca - wiadomość - 2019-09-10
The Last of Us: Part II jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na PS4.

26 września studio Naughty Dog i wszyscy miłośnicy The Last of Us będą obchodzili tzw. Outbreak Day, czyli dzień, w którym w świecie głośnej produkcji epidemia grzyba infekującego mózg osiągnęła swój punkty krytyczny. Nieco wcześniej, bo 24 września, będzie miało miejsce inne istotne wydarzenie związane z marką – nowy pokaz zbliżającego się wielkimi krokami sequela dzieła z 2013 roku. Ogłosił to na Twitterze Geoff Keighley, znany dziennikarz branżowy i organizator The Game Awards.

Nie podano oficjalnie, co takiego pojawi się podczas pokazu The Last of Us: Part II. Przypominamy jednak, że w ubiegłym tygodniu uczestnicy imprezy GME 2019 organizowanej przez sieć sklepów GameStop mieli okazję obejrzeć nowy, krótki gameplay tytułu, prezentujący skradanie oraz wykorzystywanie Klikaczy, czyli zainfekowanych niebezpiecznym grzybem ludzi. Osoba, która opisała go na Twitterze zapewniła, że szersza publiczność zobaczy go już wkrótce. Prezentacja dla przedstawicieli mediów byłaby do tego doskonałą sposobnością. W sieci spekuluje się również, że podczas zbliżającego się wydarzenia usłyszymy nowe szczegóły na temat fabuły oraz podana zostanie data premiery (nieoficjalnie mówi się o lutym przyszłego roku).

Fakt istnienia The Last of Us: Part II został po raz pierwszy potwierdzony przez studio Naughty Dog na początku grudnia 2016 roku po serii plotek z mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł. Będzie to jedna z ostatnich dużych produkcji ekskluzywnych dla PlayStation 4. Należy bowiem pamiętać, że na horyzoncie majaczy już następca popularnej konsoli Sony, czyli PlayStation 5. Według przecieków, platforma ma zostać oficjalnie zaprezentowana 12 lutego, a na półki sklepowe trafić pod koniec przyszłego roku. Na razie możemy podziwiać wstępny wygląd urządzenia na renderach przygotowanych przez LetsGoDigital.

  1. Oficjalna strona studia Naughty Dog
  2. The Last of Us: Part II – kompendium wiedzy
  3. The Last of Us 2 wygląda aż zbyt pięknie

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej