Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2019, 10:58

autor: Aquma

Gears 5 debiutuje na Steamie

Na Steamie zadebiutowała piąta część serii Gears of War, znana pod tytułem Gears 5. Najnowsze dzieło studia The Coalition zbiera świetne recenzje. Gra jest dostępna także w Microsoft Store oraz programie Xbox Game Pass.

Gears 5 już dostępne. - Gears 5 debiutuje na Steamie - wiadomość - 2019-09-10
Gears 5 już dostępne.

Na Steamie zadebiutowała piąta część serii Gears of War, zatytułowana po prostu Gears 5. Dzieło deweloperów ze studia The Coalition jest dostępne na konsoli Xbox One oraz pecetach (gra ukazała się także w Microsoft Store). Warto odnotować, że na obydwu platformach tytuł można również ograć wykupując subskrypcję Xbox Game Pass.

Gears 5 jest bezpośrednią kontynuacją wydanej trzy lata temu, czwartej części serii. Tym razem główną bohaterką jest Kait Diaz, która stara się odkryć tajemnicę pochodzenia złowrogiej Szarańczy oraz źródło trapiących ją koszmarów. Produkcja - po raz pierwszy w historii cyklu - łączy charakterystyczną, intensywną akcję z nieco bardziej otwartym światem, który w niektórych fragmentach gry możemy swobodnie eksplorować, korzystając ze skiffa (nietypowego pojazdu, który przypomina trochę naziemną łódkę). Nie zabrakło też rozbudowanych trybów multiplayer, z których ucieszą się zarówno miłośnicy rywalizacji, jak i kooperacji.

Przypominamy, że Gears 5 spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony branżowych mediów. Na Metacritic gra ma obecnie średnią ocen na poziomie 82-86% (w zależności od platformy). W naszym tekście produkcja zasłużyła na wysoką notę 8,5/10. Oto, co napisał o niej Przemysław Zamęcki:

Gears 5 to zakup obowiązkowy dla każdego fana dobrej zabawy. I to zarówno wtedy, gdy zechcemy jedynie poznać fabułę kampanii, jak i w przypadku nastawienia się głównie na walkę w multiplayerze. Złośliwi mogliby powiedzieć, że to gra przede wszystkim dla tych, którzy już ją dobrze znają, bo jest identyczna jak poprzednie odsłony cyklu. To prawda. Ale wiecie co? W tym przypadku to świetna rekomendacja - czytamy.

  1. Gears 5 - strona oficjalna
  2. Gears 5 - poradnik
  3. Recenzja gry Gears 5 – tryby w maszynie wskakują na swoje miejsce
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Gears 5

Gears 5