Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2020, 09:13

autor: Aquma

The Last of Us 2 bije rekordy popularności w USA

The Last of Us: Part II jest trzecią najlepiej zarabiającą grą w USA w historii marki PlayStation i trzecim najpopularniejszym tytułem 2020 roku. Świetnie radzi sobie też inny tytuł ekskluzywny Sony Interactive Entertainment – Ghost of Tsushima.

The Last of Us 2 bije rekordy popularności w USA - ilustracja #1
The Last of Us 2 sprzedaje się świetnie – pomimo kontrowersji.

W SKRÓCIE:

  1. TLoU2 jest trzecią najlepiej zarabiającą grą w historii PlayStation;
  2. produkcja jest też trzecim najlepiej sprzedającym się tytułem 2020 roku;
  3. Ghost of Tushima również radzi sobie świetnie – było hitem czerwca i zajmuje 5. miejsce w zestawieniu podsumowującym cały rok.

Raport opublikowany przez agencję NPD Group (za serwisem VGC) wskazuje, że The Last of Us: Part II stało się trzecim najlepiej zarabiającym tytułem w USA w historii marki PlayStation. Hit studia Naughty Dog wyprzedzają tylko Marvel’s Spider-Man oraz God of War. Druga część TLoU jest też trzecią najlepiej sprzedającą się grą 2020 roku – lepiej radzą sobie jedynie Animal Crossing: New Horizons oraz Call of Duty: Modern Warfare.

Nie jest to wielka niespodzianka, jeśli wziąć pod uwagę wcześniejsze doniesienia. Pomimo dużych kontrowersji towarzyszących premierze (związanych przede wszystkim z wątkiem fabularnym, który nie przypadł do gustu części społeczności), zaledwie w trzy dni udało się sprzedać aż 4 mln egzemplarzy tej produkcji. Warto odnotować, że tytuł cieszy się olbrzymią popularnością także w naszym kraju.

Wspomniany raport uwidocznił też inny sukces Sony Interactive Entertainment – Ghost of Tsushima. Dzieło studia Sucker Punch było najlepiej sprzedającą się produkcją czerwca, zaś na liście podsumowującej 2020 rok zajmuje wysoką, piątą pozycję (czyli jest dwie lokaty za The Last of Us: Part II). To wyjątkowo dobry rezultat, szczególnie jak na nową markę. Co ciekawe, na czwartym miejscu ulokowało się Final Fantasy VII: Remake. Tytuł Square Enix póki co również jest dostępny tylko na PS4.

Przypominamy, że The Last of Us: Part II zadebiutowało 19 czerwca tego roku. Gra jest dostępna wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

  1. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  2. The Last of Us 2 – poradnik
  3. The Last of Us: Part II – strona oficjalna
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II