Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2004, 08:20

autor: Klecha

The Bard's Tale ozłocone dla konsol

Grupa developerska inXile entertainment podała do informacji, że jej debiutancka produkcja cRPG w wersji dla platform Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni..

Grupa developerska inXile entertainment podała do informacji, że jej debiutancka produkcja cRPG w wersji dla platform Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox uzyskała dziś status GOLD i trafiła do tłoczni.

The Bard's Tale ozłocone dla konsol - ilustracja #1

The Bard's Tale to gra z gatunku cRPG utrzymana w konwencji hack'n'slash. Produkcja nawiązuje do wydanej pod koniec lat osiemdziesiątych trylogii gier komputerowych pod tym samym tytułem. Gracz wciela się tutaj w postać barda, który przypadkowo sam zostanie bohaterem niejednej opowieści. Studio developerskie inXile entertainment odpowiedzialne za przygotowanie gry zostało założone przez Briana Fargo (wcześniej znany z wielu gier firmy Interplay). Jak podkreślają twórcy - głównym atutem tego tytułu będzie ogromna dawka humoru. Światowa premiera gry będzie miała miejsce w Ameryce Północnej w wersji dla Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox gra trafi na półki sklepowe już 25 października. W Europie natomias nastąpi w listopadzie. Zaś edycja dla komputerów PC ukaże się dopiero na początku 2005 roku.

The Bard's Tale ozłocone dla konsol - ilustracja #2

Prowadzona przez gracza postać rozpoczyna swą przygodę niedaleko miasta Skara Brae. Istotne jest to, iż podobnie jak w innych grach cRPG występuje podział na dobre i złe uczynki. W zależności od dokonanego wyboru dany quest może skończyć się na kilka różnych sposobów co skutecznie ma motywować do wielokrotnego powracania do gry. Przewidywany czas potrzebny do ukończenia zabawy to około 30-40 godzin. Jak na grę RPG przystało, kluczową rolę odgrywa rozwijanie parametrów prowadzonej postaci a także wyposażanie ją w coraz lepszy oręż. Gracz ma do wyboru wiele typów broni białej (miecze, topory, halabardy), różnorakie tarcze i zbroje a także pokaźny arsenał czarów. Większość akcji można umieścić na pasku szybkiego uruchamiania (po kliknięciu myszką lub wciśnięciu skrótu klawiaturowego), tak aby w trakcie walk błyskawicznie z nich korzystać. Gracz w trakcie rozgrywki może liczyć na pomoc przyzywanych przez niego istot lub płatnych najemników. Rozmowy z NPC-ami nie należą do rzadkości, na potrzeby gry przygotowano około 1000 stron dialogów.

The Bard's Tale ozłocone dla konsol - ilustracja #3

Więcej informacji o The Bard's Tale znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier oraz zapowiedzi.