Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2020, 09:35

The Avengers – gameplay ze skasowanej gry THQ i Marvela

Do sieci trafił nowy gameplay z The Avengers, czyli skasowanej gry akcji osadzonej w uniwersum Marvela, nad którą pracowała firma THQ.

Obecnie wiele osób czeka na Marvel’s Avengers, czyli osadzoną w komiksowym uniwersum produkcję, nad którą pracuje studio Crystal Dynamics. Nie jest to jednak pierwsza wysokobudżetowa pozycja na licencji tej marki. Na początku ubiegłej dekady firma THQ tworzyła własną grę tego typu. Tytuł został porzucony, ale w ostatnich latach do sieci trafiło sporo materiałów wideo z wczesnych wersji projektu. Nowe filmiki właśnie udostępnił Andrew Borman, czyli kurator nowojorskiego Museum of Play, który otrzymał je od serwisu ObscureGamers.

Materiał pokazuje ponad dziesięć minut gameplaya z The Avengers od firmy THQ. Rozgrywkę zarejestrowano na Xboksie 360. Pochodzi ona z wczesnej wersji gry, więc jest mocno niedopracowana i brakuje w niej wielu elementów, ale i tak filmik daje dobre pojęcie o tym, co miał zaoferować ten projekt.

Przypomnijmy, że prace nad grą ruszyły w 2010 roku w australijskim oddziale THQ. Produkcja powstawała z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U. Premiera planowana była na 2012 rok i miała nastąpić równolegle z kinowym debiutem pierwszego filmu The Avengers.

Projekt był pierwszoosobową grą akcji, w której moglibyśmy wcielić się m.in. w Iron Mana, Kapitana Amerykę, Thora oraz Hulka. Produkcja miała zaoferować zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb kooperacyjny. Kampania bazowała na filmowym scenariuszu, pozwalając rozegrać najważniejsze sceny z kinowego przeboju.

Ostatecznie projekt porzucono z powodu problemów finansowych firmy THQ. Po jej bankructwie w 2013 odbyła się aukcja aktywów, ale nikt nie był zainteresowany wykupieniem The Avengers.

  1. Marvel – strona oficjalna