Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2014, 20:00

autor: Ender

The Amazing Spider-Man 2 – zwiastun gry

Firma Activison opublikowała pierwszy trailer gry The Amazing Spider-Man 2. Zobaczymy na nim fragmenty gameplayu oraz jednego z przeciwników Spider-Mana, z którym zmierzy się on w trakcie rozgrywki.

O grze The Amazing Spider-Man 2, związanej z kolejnym filmem z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w październiku. Activision i studio Beenox opublikowały wówczas krótki teaser gry. Od tamtej pory nie poznaliśmy zbyt wielu konkretnych szczegółów dotyczących produkcji. Twórcy zapowiedzieli jednak przygotowanie bardziej rozbudowanego otwartego świata, wprowadzenie pomniejszych elementów RPG oraz poprawienie walki i poruszania się z użyciem sieci. Gra ma być także bezpośrednią kontynuacją The Amazing Spider-Man i będzie jedynie luźno oparta na nadchodzącej kinowej superprodukcji. Deweloperzy opublikowali dziś pierwszy trailer, który wydaje się potwierdzać część z tych zapewnień.

Dużą niespodzianką dla fanów komiksu może być obecność w grze Kravena, którego nie zobaczymy na srebrnym ekranie, a więc jednego z ciekawszych przeciwników Petera Parkera. Zdobył on ogromną popularność dzięki opublikowanej także w naszym kraju historii Ostatnie łowy Kravena, w której pokonuje Człowieka-Pająka. Kraven to rosyjski imigrant i profesjonalny łowca, działający zgodnie z własnym kodeksem honorowym. Preferuje walkę ze swoimi zwierzęcymi ofiarami za pomocą pięści, rezygnując z używania broni palnej czy łuków. Czas pokaże czy twórcy gry wykorzystają potencjał tej postaci.

The Amazing Spider-Man 2 powstaje z myślą o PC, PlayStation 4, Xboksie One, Wii U, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz 3DS-ie. Premiera produkcji francuskiego studia Beenox będzie miała miejsce w pierwszej połowie tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Amazing Spider-Man 2