Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 11:50

autor: Sarge

The Amazing Spider-Man 2 - więcej szczegółów na temat gry

Dopiero co wczoraj zapowiedziano grę The Amazing Spider-Man 2, a dzisiaj w sieci pojawiło się więcej szczegółów na jej temat. Tytuł powstaje z myślą o PC, PlayStation 4, Xboksie One, Wii U, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz 3DS-ie i ukaże się wiosną 2014 roku.

Na łamach serwisu Polygon pojawiło się parę nowych informacji dotyczących gry The Amazing Spider-Man 2. Produkcja została wczoraj zapowiedziana przez studio Beenox, które zdradziło wówczas tylko kilka pierwszych szczegółów na jej temat.

The Amazing Spider-Man zadebietuje na pecetach i konsolach wiosną 2014 roku - The Amazing Spider-Man 2 - więcej szczegółów na temat gry - wiadomość - 2013-10-14
The Amazing Spider-Man zadebietuje na pecetach i konsolach wiosną 2014 roku

Twórcy wyjaśnili powiązania pomiędzy grą a nadchodzącym filmem o tym samym tytule. Dzieło studia Beenox będzie przede wszystkim kontynuacją produkcji wydanej w 2012 roku, a nie adaptacją nadciągającego filmu. Oba rodzaje mediów mają iść swoją własną drogą, by nie być tylko swoimi wiernymi kopiami. Mimo wszystko deweloper zastrzega, że znajdziemy w grze pewne kluczowe momenty znane z filmu.

Głównymi celami studia Beenox przy tworzeniu The Amazing Spider-Man 2 jest przygotowanie bardziej rozbudowanego otwartego świata, wprowadzenie pomniejszych elementów RPG oraz poprawienie walki i poruszania się z użyciem pajęczyny. Nowością będzie też ujawniony wczoraj system nagradzający gracza za akcje charakterystyczne dla superbohatera i karzący za ignorowanie kryminalistów oraz ludzi wołających o pomoc.

Poruszanie się po mieście przy pomocy pajęczyny będzie się odbywać za pomocą lewego i prawego triggera na padzie. Gracze narzekali, że w poprzedniej części sieć nie przyczepiała się do budynków w trakcie eksploracji (zamiast tego Spider-Man nierealistycznie celował wysoko w powietrze), co teraz twórcy mają zamiar poprawić. Główny bohater dostanie też różne rodzaje pajęczyny, co będzie można z powodzeniem wykorzystać w walce.

Chociaż przez większość gry mamy sterować Spider-Manem we własnej osobie, to pojawią się również epizody z udziałem samego Petera Parkera. Tym razem będą one bardziej rozbudowane, gdyż przeprowadzi on różnego rodzaju śledztwa. Deweloper nie może na razie zdradzić nic więcej na ten temat, ale z pewnością możemy liczyć na większą różnorodność rozgrywki.

The Amazing Spider-Man 2 powstaje z myślą o PC, PlayStation 4, Xboksie One, Wii U, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz 3DS-ie. Premiera produkcji francuskiego studia Beenox została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku. Dystrybutorem pierwszej części była firma Licomp Empik Multimedia, która kilka miesięcy temu wycofała się z tej działalności.