Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 15:38

autor: Froozyy

Tales of Runeterra - teaser serii animowanych filmików z LoL-a

Twórcy League of Legends zapowiedzieli, że w 2020 roku nadal zamierzają prężnie rozwijać uniwersum swojego popularnego dzieła. Oprócz serialu Arcane oraz dwóch gier singleplayer ma również pojawić się seria fabularnych animowanych filmików przedstawiająca różnych bohaterów i regiony ze świata LoL-a.

Akali i Shen na teaserze nowej serii animowanych filmików League of Legends. - Tales of Runeterra - teaser serii animowanych filmików z LoL-a - wiadomość - 2020-01-14
Akali i Shen na teaserze nowej serii animowanych filmików League of Legends.

Gatunek gier MOBA nie posiada zbyt wielu rozwiązań, dzięki którym twórcy produkcji mogliby przedstawić dokładniej jej uniwersum. Jednak w przypadku League of Legends deweloperzy ze studia Riot Games znaleźli na to swój sposób. Od kilku lat prężnie rozwijają świat Runeterry, stworzony na potrzeby LoL-a. Głównie za sprawą strony internetowej, na której znaleźć można wszystko, co jest powiązane z tym uniwersum.

Oprócz podstawowych informacji o lokacjach i bohaterach, opowiadań czy też interaktywnej mapy można tam znaleźć np. komiksy stworzone we współpracy z Marvelem. Natomiast raz na jakiś czas na kanale League of Legends na YouTubie pojawiają się także animowane filmiki przedstawiające bliżej bohaterów czy też motywy przewodnie nowych skórek. Te przypadły do gustu nie tylko graczom LoL-a, ale również osobom, które nie mają z grą nic wspólnego. Najwyraźniej Riot Games zobaczyło w stworzonym przez siebie uniwersum spory potencjał, ponieważ w 2020 roku zamierza jeszcze bardziej je rozwinąć, co dokładnie zostało omówione w poniższym materiale wideo.

Część informacji to tylko potwierdzenie tego, co wiemy już od jakiegoś czasu. Jeszcze w tym roku ma zadebiutować serial animowany Arcane, a także dwie gry przeznaczone dla pojedynczego gracza – Ruined King oraz CONV/RGENCE – tworzone przez zewnętrzne studia i wydawane pod marką Riot Forge. Te produkcje (zarówno gry, jak i serial animowany) będą miały za zadanie przedstawić rożne historie z uniwersum LoL-a.

Najciekawsza informacja pojawia się jednak na sam koniec zaprezentowanego materiału. To wtedy dowiadujemy się, że Riot Games zamierza w tym roku wypuścić serię animowanych filmików nazwanych Tales of Runeterra, które bliżej przedstawią nam konkretne regiony świata League of Legends oraz powiązanych z nimi bohaterów. Pojawił się również krótki teaser zapowiadający film o Ionii, który możecie zobaczyć poniżej.

Materiał, mimo że bardzo krótki, wystarczył, aby fani zapragnęli więcej. Na to przyjdzie nam jeszcze jednak chwilę poczekać, ponieważ dokładna data premiery pierwszego filmiku z serii nie została podana. W międzyczasie warto obejrzeć np. cinematic trailer promujący 10. sezon rozgrywek rankingowych League of Legends, który zaczął się 10 stycznia.

Dowiedzieliśmy się także, że Riot Games zamierza wydać kolejną grę planszową. Tym razem będzie to przeznaczone dla 2 do 4 osób Tellstones: King’s Gambit, w które podobno zagrywają się mieszkańcy wszystkich regionów Runeterry. W głównej mierze opiera się on na blefowaniu oraz posiada proste zasady. Obecnie nie poznaliśmy daty premiery gry, ale twórcy zapewniają, że to nie jedyna planszówka, nad jaką pracują.

W świecie League of Legends podobno wszyscy grają w Tellstones. - Tales of Runeterra - teaser serii animowanych filmików z LoL-a - wiadomość - 2020-01-14
W świecie League of Legends podobno wszyscy grają w Tellstones.

Na sam koniec warto przypomnieć, że Riot Games zamierza w niedalekiej przyszłości znacznie wzbogacić swoje growe portfolio. Podczas obchodów 10-lecia League of Legends dowiedzieliśmy się, że obecnie trwają prace nad kilkoma nowymi tytułami multiplayer. Powstaje m.in. bijatyka, hack’n’slash czy też karcianka osadzona w uniwersum LoL-a. Oprócz tego deweloperzy pracują nad sieciową strzelanką oraz mobilnymi wersjami League of Legends i Teamfight Tactics. To ostatnie ma zadebiutować już w marcu tego roku.

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends