Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 15:22

autor: Bebop

Gameplay z Frostpunk: The Last Autumn

11 bit studios udostępniło gameplay z pierwszego większego rozszerzenia do gry Frostpunk zatytułowanego The Last Autumn. Deweloper opowiada w nim m.in. o nowościach wprowadzonych do rozgrywki.

Cosplayerka Moosefix jako Effie MacLachlan z The Last Autumn. - Gameplay z Frostpunk: The Last Autumn - wiadomość - 2020-01-14
Cosplayerka Moosefix jako Effie MacLachlan z The Last Autumn.

Polski zespół 11 bit studios udostępnił pierwszy zapis rozgrywki z nadchodzącego DLC do gry Frostpunk zatytułowanego The Last Autumn. 12-minutowy gameplay okraszony został komentarzem lead designera Jakuba Stokalskiego. W rozszerzeniu poznamy historię stojącą za kataklizmem, który pokrył cały świat śniegiem i lodem.

The Last Autumn wprowadzi wiele zmian w mechanice znanej z podstawowej wersji gry. W prequelu zobaczymy zielone tereny, a widmo straszliwego mrozu nie będzie jeszcze tak bliskie. Naszym zadaniem stanie się wybudowanie generatora, który we Frostpunku był motorem napędowym każdej społeczności. Tylko dzięki niemu ludzkość będzie mogła zmierzyć się z nadchodzącą tragedią. Nowe wyzwania to także inne możliwości radzenia sobie z nimi. W The Last Autumn ważnym aspektem rozgrywki będą np. doki, dzięki którym wyprawimy ludzi w morze na poszukiwanie zasobów. Do gry zawitają też niespotykane wcześniej technologie, Księga Praw oraz problemy pokroju strajków. DLC zadebiutuje 21 stycznia na PC.

Warto wspomnieć, że polskie studio zaprosiło do współpracy profesjonalną cosplayerkę Moosefix, która jest również modelką Brigitte - bohaterki gry Overwatch. Tym razem wcieliła się w postać Effie MacLachlan, zaprezentowanej w pierwszym zwiastunie dodatku The Last Autumn. Za decyzją przemawiały nie tylko jej umiejętności. Prywatnie Moosefix jest wielką fanką Frostpunka, dlatego 11 bit studios uznało ją za idealną osobę do stworzenia pierwszego oficjalnego cosplayu z gry. W ten sposób wcieliła się w absolwentkę Uniwersytetu Cambridge oraz członkinię grupy inżynierów Imperialnej Kompanii Poszukiwawczej, którzy pracują nad tajnym projektem.

Sesja fotograficzna została wykonana przez Taschę Dearing u wybrzeża Wielkiej Brytanii. Jej rezultat zobaczyć możecie poniżej.

The Last Autumn jest pierwszym dużym dodatkiem do gry Frostpunk. Wcześniej gracze mieli okazję zapoznać się z mniej rozbudowanym DLC zatytułowanym The Rifts, a w planach 11 bit studios jest także wydanie tajemniczego Projektu TVADGYCGJR. Wszystkie z wymienionych rozszerzeń możecie nabyć oddzielnie lub w ramach przepustki sezonowej.

  1. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
  2. Frostpunk - poradnik do gry
  3. Wszystko o Frostpunk
  4. Frostpunk – oficjalna strona