Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2018, 10:55

autor: AlexB

Szturm na pozycje wroga na nowym gameplayu z Post Scriptum

W sieci pojawił się kolejny gameplay z Post Scriptum – drugowojennej sieciowej strzelanki taktycznej od studia Periscope Games. Tytuł ma zadebiutować jeszcze tej wiosny wyłącznie na PC.

POST SCRIPTUM W SKRÓCIE:
  • Producent: Periscope Games;
  • Wydawca: Offworld Industries;
  • Gatunek: taktyczna strzelanka FPP;
  • Platforma docelowa: PC;
  • Premiera: wiosna 2018 roku.

To może być doskonały rok dla wszystkich pasjonatów II wojny światowej. Według plotek, do tego okresu historycznego - po niemal dekadzie przerwy - powróci seria Battlefield, której kolejna odsłona ma zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy. Jednak zanim to nastąpi, na rynku powinno pojawić się kilka mniejszych produkcji traktujących o tym konflikcie. Jedną z nich będzie Post Scriptum – przeznaczona wyłącznie na PC sieciowa strzelanka FPP stworzona przez niezależne studio Periscope Games. Na początku tego roku mieliśmy już okazję widzieć tytuł w akcji na godzinnym gameplayu. Nie uświadczyliśmy na nim jednak zbyt wiele walki. Tę możemy zobaczyć na nowym fragmencie rozgrywki, opublikowanym niedawno na YouTube. Jest on dostępny poniżej.

Jakiś czas temu twórcy Squad ogłosili, że zamierzają wynagrodzić wszystkie osoby, które wsparły ich dzieło przed premierą. Każdy, kto w mniejszy lub większy sposób przyczynił się do powstania tej gry, otrzyma jeden egzemplarz Post Scriptum za darmo. Według obliczeń deweloperów, takich ludzi jest około 15 tysięcy. Klucze mają być rozsyłane pod koniec kwietnia. Wkrótce ma wystartować również pełnoprawna przedsprzedaż drugowojennego tytułu na platformie Steam.

Przytoczony gameplay jest zapisem wewnętrznych testów tytułu i pokazuje szturm na umocnione pozycje wroga w pobliżu holenderskiego miasteczka Renkum. Akcja poprzedzona jest długim omówieniem planu działania i przygotowaniem zasłony dymnej. Doskonale widać, ile pracy włożyli twórcy, by jak najwierniej oddać realia walki na froncie zachodnim podczas II wojny światowej. Nie jest to tytuł dla ludzi lubujących się w stylu Rambo. Bez odpowiedniej współpracy i przygotowań atak zakończyłby się zapewne sromotną klęską. Klimat całości potęguje dodatkowo grafika (tytuł działa na Unreal Engine 4), sugestywne efekty dźwiękowe i małe smaczki, takie jak chociażby konieczność picia z manierki, by zmniejszyć swój poziom zmęczenia.

Złośliwi mówią, że chęć posiadania przez Hansa czołgu z jak największą lufą jest związana z pewnymi kompleksami. - Szturm na pozycje wroga na nowym gameplayu z Post Scriptum - wiadomość - 2018-04-17
Złośliwi mówią, że chęć posiadania przez Hansa czołgu z jak największą lufą jest związana z pewnymi kompleksami.

O Post Scriptum po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu 2016 roku. Początkowo miała to być modyfikacja do innej sieciowej strzelanki nastawionej na taktykę i realizm, Squad. Ostatecznie zdecydowano się jednak wydać ją jako oddzielną grę. Premierowa wersja tytułu będzie skupiała się na słynnej operacji Market Garden, czyli wielkiego (i koniec końców nieudanego) desantu spadochronowego przeprowadzonego przez aliantów w okolicach holenderskich miast Arnhem i Nijmegen w dniach 17-26 września 1944 roku. Według obietnic twórców, Post Scriptum ma oferować wielkie bitwy 50 vs 50 na rzeczywistych mapach, odwzorowanych 1:1 na podstawie historycznych map i wojskowych archiwaliów. Tytuł ma zadebiutować na rynku jeszcze tej wiosny.