Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2018, 11:31

autor: Adrian Werner

Udany start bety Post Scriptum

Wczoraj wystartowała pre-orderowa beta taktycznej strzelanki Post Scriptum. Testy cieszyły się dużą popularnością i w pewnym momencie jednocześnie bawiło się prawie 7 tysięcy osób, co dobrze wróży grze na przyszłość.

Gra ukaże się w przyszłym miesiącu. - Udany start bety Post Scriptum - wiadomość - 2018-07-20
Gra ukaże się w przyszłym miesiącu.
POST SCRIPTUM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Periscope Games
  2. Wydawca: Offworld Industries
  3. Gatunek: taktyczna strzelanka
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 9 sierpnia 2018 r.

Studio Periscope Games ma powody do zadowolenia. Sporym sukcesem okazała się uruchomiona wczoraj beta Post Scriptum, czyli taktycznej strzelanki multiplayer, osadzonej w realiach II wojny światowej. Według danych serwisu SteamDB w najgorętszym momencie dnia w testach brało udział 6,915 osób równocześnie.

Liczba ta jest imponująca z powodu charakteru bety. Twórcy co prawda nazywają ją „otwartą”, ale w rzeczywistości, aby wziąć w niej udział, trzeba złożyć pre-order. Przy takim wymogu wynik prawie siedmiu tysięcy osób bawiących się jednocześnie bardzo dobrze wróży grze na przyszłość.

Przypomnijmy, że produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i prawdopodobnie nie zaoferuje polskiej wersji językowej. Warto wspomnieć, że pierwotnie na wczoraj zaplanowano premierę pełnej wersjis. Twórcy zdecydowali się jednak opóźnić debiut gry, gdyż podczas wcześniejszych i zakrojonych na mniejszą skalę testów okazało się, że optymalizacja pozostawia trochę do życzenia.

Ostatecznie postanowiono więc przełożyć premierę na 9 sierpnia, a 18 lipca wystartowały jedynie testy dla osób z pre-orderami. Duża liczba graczy biorących w nich udział ma ułatwić autorom wprowadzenie potrzebnych poprawek.

Post Scriptum zadebiutuje z pięcioma mapami, na których walczyć będą dwie czterdziestoosobowe drużyny. W dalszych planach jest m.in. wzbogacenie gry o nowe frakcje oraz dodatkowe trzy mapy i dwa tryby. Autorzy chcą również zaoferować możliwość zabawy na stuosobowych dedykowanych serwerach, ale nie są jeszcze pewni, czy uda im się zrealizować te ambicje.

  1. Oficjalna strona gry