Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 10:05

autor: Sarge

Studio Remedy poszukuje osób do prac nad grą z cyklu Alan Wake?

Na oficjalnej stronie studia Remedy Entertainment pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę przy tworzeniu wysokobudżetowej produkcji AAA. Spekuluje się, że chodzi o grę z serii Alan Wake.

Studio Remedy Entertainment poszukuje wykwalifikowanych osób do prac nad bliżej nieokreśloną produkcją. W sieci pojawiły się spekulacje, że chodzi o grę z serii Alan Wake.

Na oficjalnej stronie dewelopera pojawiło się pięć nowych ogłoszeń o pracę. Cztery z nich odnoszą się do wysokobudżetowego „projektu AAA”, a w przypadku posady programisty zajmującego się grafiką 3D pojawia się nawet pewne nawiązanie do ostatniego dzieła studia: „Będziesz pracować nad następnym wcieleniem unikalnego silnika renderowego, użytego poprzednio w Alan Wake”.

Studio Remedy poszukuje osób do prac nad grą z cyklu Alan Wake? - ilustracja #1
Alan Wake

Oczywiście nie oznacza to, że zespół ma na myśli kolejną część serii. Kilka miesięcy temu przedstawiciele Remedy przyznali, że trwają prace nad grą należącą do marki Alan Wake, ale nie będzie to ani Alan Wake 2, ani dodatek DLC do pierwowzoru. Spekuluje się, że chodzi o Alan Wake: Night Springs – produkcję przygotowywaną z myślą o cyfrowej dystrybucji. Być może dzisiejsze informacje odnoszą się zatem do tego tajemniczego projektu.

Jeszcze jedną możliwością jest wydanie gry z cyklu Alan Wake na mobilnych platformach opartych na systemie iOS lub Android. W ogłoszeniu dla poszukiwanego programisty pojawiło się bowiem stwierdzenie, że przygotowywany projekt miałby trafić na wspomniane sprzęty, a także pecety i konsole. Deweloper nie skomentował najnowszych doniesień, więc na razie możemy się tylko domyślać prawdy.