Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2021, 20:21

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Stellaris - Nemesis zapowiedziane; nowy dodatek i zwiastun

Nowe rozszerzenie do gry Stellaris o nazwie Nemesis wprowadzi kilka nowych opcji do końcowej fazy gry.

W SKRÓCIE

  • Wkrótce zadebiutuje nowe rozszerzenie do gry Stellaris o nazwie Nemesis.
  • Dodatek skupia się na końcowej fazie gry, kiedy gracz musi zmierzyć się z nadchodzącym kryzysem.

W 2020 roku Paradox Interactive zapowiedział, że rozwój ich kosmicznej strategii 4X Stellaris będzie dopiero się rozkręcał, ponieważ gra ma nieskończony potencjał. Oznaczało to, że fani mogli spodziewać się kolejnych fabularnych rozszerzeń. Dzisiaj pojawił się zwiastun pierwszego w tym roku dodatku o nazwie Nemesis. Paczka zawartości otrzymała swoją stronę na Steamie oraz platformie GOG.com.

Jak możemy przeczytać w opisie pod trailerem oraz na stronie dodatku na Steamie, Nemesis skupi się przede wszystkim na końcowej fazie gry, w której gracz zazwyczaj ma do czynienia z potężnym kryzysem zagrażającym całej galaktyce. Nowe DLC nie tylko dodaje opcje dyplomacji, tak by można było skuteczniej bronić siebie, swoich przyjaciół i wrogów, ale też umożliwi graczom przejście na „ciemną stronę mocy” i rzucenie wyzwania reszcie kosmosu.

Nemesis to rozszerzenie gry Stellaris, w którym gracze mogą zadecydować o losie niestabilnej i naznaczonej podziałami galaktyki. Rozszerzenie Nemesis – które wzbogaca rozgrywkę o metody wywiadowcze i oferuje wiodącą do władzy karierę opiekuna galaktycznego zmagającego się z zagrożeniem w końcowej fazie gry (możesz też obrać ścieżkę Zmory i STAĆ SIĘ tym zagrożeniem) – oddaje do rąk graczy najpotężniejsze narzędzia w historii Stellaris.

Wcześniej czy później czeka cię wybór pomiędzy chaosem a kontrolą nad osuwającą się w otchłań chaosu galaktyką. Czy zdołasz zdobyć władzę totalną, uciekając się do dyplomacji lub podstępów? A może wolisz obserwować, jak gwiazdy gasną jedna po drugiej?

Stellaris: Nemesis będzie piątym pełnym rozszerzeniem do kosmicznej strategii Paradoxu. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale prawdopodobnie nastąpi ona w tym roku.