Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2008, 10:21

autor: Ramsik

Steam w Empire: Total War. Wymagana aktywacja online

Przedstawiciele firmy Creative Assembly podali kilka nowych faktów, dotyczących ich najnowszej produkcji. Empire: Total War będzie w dużej mierze wykorzystywać potencjał sieciowej usługi Steam, a wszystko to za sprawą pakietu narzędzi Steamworks SDK.

Przedstawiciele firmy Creative Assembly podali kilka nowych faktów, dotyczących jej najnowszej produkcji. Empire: Total War będzie w dużej mierze wykorzystywać potencjał sieciowej usługi Steam, a wszystko to za sprawą pakietu narzędzi Steamworks SDK.

Narzędzia deweloperskie autorstwa Valve, dzięki którym firmy współpracujące z wydawcą mają okazję lepiej przystosować swoje gry do możliwości systemu Steam, pozwolą na wprowadzenie kilku przydatnych funkcji. Posiadacze Empire: Total War będą mieli zatem ułatwiony dostęp do aktualizacji, otrzymają dodatkową zawartość (DLC) czy achievementy. Steamworks odegra też ważną rolę w zakresie rozgrywki wieloosobowej – proces wyszukiwania i tworzenia gier będzie działał sprawnie i wygodnie, a małe dodatki w postaci chociażby friend-listy ucieszą dodatkową ilość graczy. Więcej informacji na temat trybu sieciowego zostanie udostępnionych już wkrótce. Wszystkie dodatki zostaną zawarte zarówno w sklepowej (pudełkowej) edycji Empire: Total War, jak i tej rozprowadzanej poprzez Steam.

Wśród pokaźnej ilości przydatnych dodatków tkwi jednak jeden szkopuł, mogący niektórym uniemożliwić zabawę. Aby uruchomić grę, należy jednorazowo aktywować ją za pośrednictwem Internetu poprzez klienta Steam. Dla większości użytkowników nie będzie to najmniejszym problemem, ale wciąż są na świecie osoby, które nie posiadają dostępu to sieci. Dlatego też aktywacja on-line może być dla nich niepotrzebnym kłopotem.

Empire: Total War to już piąta część cenionej serii strategicznej Total War, istniejącej na rynku od ośmiu lat. Produkcja ukaże się w lutym przyszłego roku. W Polsce grę wyda firma CD Projekt.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.