Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 12:05

Koniec bety Remote Play Together; Valve zapowiada wyprzedaż i wydarzenie na Steam

Steam zakończył testy nowej wersji usługi Remote Play Together. Od teraz użytkownicy mogą grać w wybrane tytuły ze znajomymi nieposiadającymi konta na platformie Valve. Firma zamierza to uczcić specjalną wyprzedażą oraz wydarzeniem.

Przez prawie miesiąc trwały testy nowej aktualizacji Steama, a wraz z nią rozszerzonej wersji jednej z ciekawych funkcji. Mowa o Remote Play Together, które od dziś pozwala wszystkim użytkownikom platformy na wspólną zabawę bez posiadania konta Steam. Wystarczy uruchomić dowolny tytuł wspierający tę funkcję, a na liście znajomych pojawi się link, który możemy przesłać trzem graczom (albo i więcej w zależności do gry). Ci będą mogli dołączyć do naszej sesji albo przez Steama, albo przez Steam Link, bez konieczności zakładania konta lub zakupu danej produkcji. Funkcja dostępna jest tak na komputerach z Windowsem, jak i urządzeniach z systemami operacyjnymi iOS, Android, Linux oraz macOS.

Valve najwyraźniej bardzo ceni sobie nową wersję Remote Play Together i zamierza uczcić jej debiut. Przybierze to formę wydarzenia, w ramach którego na Steamie ruszy specjalna wyprzedaż obejmująca produkcje wspierające tę funkcję. Świętowanie rozpocznie się 25 marca o godzinie 18:00 czasu polskiego i potrwa do 29 marca do godziny 19:00. W tym czasie odbędzie się też długa transmisja z udziałem garstki streamerów, którzy będą dzielić się linkami pozwalającymi na dołączenie do ich gry.

  1. Oficjalna strona platformy Steam
  2. Oficjalna strona firmy Valve Corporation