Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2018, 18:25

autor: Entelarmer

State of Decay 2 jednak na Steamie?

State of Decay 2 – kontynuacja survivalowej gry akcji z 2013 roku - prawdopodobnie ukaże się również na Steamie, a nie wyłącznie w sklepie Microsoftu. Tak zdaje się sugerować niedawna prezentacja dema gry na targach PAX East.

State of Decay 2 może okazać się wyjątkiem wśród produkcji Microsoftu. - State of Decay 2 jednak na Steamie? - wiadomość - 2018-04-16
State of Decay 2 może okazać się wyjątkiem wśród produkcji Microsoftu.

Do wydania State of Decay 2 pozostało nieco ponad miesiąc, a zbliżającą się premierę zwiastowały kolejne informacje od twórców w marcu. Studio Undead Labs zdradziło już cenę, wymagania sprzętowe, datę debiutu oraz szczegóły dotyczące mikropłatności (czytaj: ich całkowitego braku). Nie zapomniano też o prezentacjach rozgrywki, w tym na minionych targach PAX East, na których zaprezentowano godzinny materiał z drugiego State of Decay (do obejrzenia na Twitchu). Co ciekawe, przypadkiem zdradzono niewielką, ale dla niektórych istotną informację – tytuł ukaże się najpewniej nie tylko w oficjalnym sklepie Microsoftu, ale też na Steamie. Sugeruje tak błąd zarejestrowany w trakcie transmisji (a wypatrzony przez użytkownika „Chairmanchuck” ze strony Resetera), przy próbie gry online informujący o niemożności połączenia z platformą Valve.

Źrodło: Resetera. - State of Decay 2 jednak na Steamie? - wiadomość - 2018-04-16
Źrodło: Resetera.

Niepewność wydania State of Decay 2 na Steamie może niektórych dziwić, zwłaszcza że jedynka była od początku dostępna na tej platformie. Trzeba jednak pamiętać, że za jego wydanie odpowiada Microsoft, który w ostatnich latach znacząco zmienił politykę wydawniczą W efekcie wiele tytułów opublikowanych przez tę firmę można zakupić tylko w Microsoft Store. Tak było w przypadku serii Forza, Gears of War 4 oraz Sea of Thieves. Zaznaczmy, że dotyczy to przede wszystkim tych produkcji, które wspierają usługę Xbox Play Anywhere, a do takich zalicza się drugie State of Decay. Stąd dotychczasowe wątpliwości w tej sprawie, które zdaje się rozwiewać wspomniana transmisja. Na ostateczne potwierdzenie możemy czekać niemal do samej premiery na PC i Xboksie One, wyznaczonej na 22 maja.