Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 21:33

autor: "Vergil"

Cena, data premiery i wymagania sprzętowe State of Decay 2

Jeśli wypatrujecie State of Decay 2, z pewnością ucieszycie się na wieść, że Microsoft podzielił się ostateczną datą premiery tej produkcji. Poza tym gigant z Redmond ujawnił cenę gry i pecetowe wymagania sprzętowe oraz zapowiedział jej debiut w usłudze Xbox Game Pass.

Microsoft poinformował na łamach serwisu IGN, że State of Decay 2 zadebiutuje na komputerach osobistych i konsoli Xbox One 22 maja. Znamy również cenę tej produkcji – za jej podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić 29,99 dolarów (około 100 zł), z kolei za edycję Ultimate Edition – 49,99 dolarów (około 169 zł). Ta ostatnia będzie zawierać (rzecz jasna oprócz samej gry): wcześniejszy dostęp do State of Decay 2 (który jej nabywcy otrzymają 18 maja) oraz darmowy egzemplarz State of Decay: Day One Survival Edition na Xboksa One, wraz z dodatkami Independence Pack oraz Daybreak Pack. Poznaliśmy także oficjalne wymagania sprzętowe, które prezentują się następująco:

Minimalna konfiguracja:

 1. System: 64-bitowy Windows 10
 2. DirectX: DirectX 11
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Pamięć wideo: 2 GB
 5. Procesor: AMD FX-6300 lub Intel i5-2500 2.7 GHz
 6. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX760 lub AMD Radeon HD 7870

Zalecana konfiguracja:

 1. System: 64-bitowy Windows 10
 2. DirectX: DirectX 11
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Pamięć wideo: 4 GB
 5. Procesor: AMD FX-8350 lub Intel i5 4570 3.2. GHz
 6. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 380
Przetrwanie w świecie opanowanym przez takie kreatury nie będzie łatwym zadaniem. - Znamy cenę i datę premiery State of Decay 2 - wiadomość - 2018-03-07
Przetrwanie w świecie opanowanym przez takie kreatury nie będzie łatwym zadaniem.
State of Decay 2
 • Deweloper: Undead Labs
 • Wydawca: Microsoft Studios
 • Platformy: PC, XONE
 • Wersja językowa: angielska

Stosunkowo niska cena sugeruje niską jakość? Niekoniecznie, o czym przekonuje Aaron Greenberg. Szef marketingu w dziale Xbox stwierdził w oficjalnym komunikacie, że celem firmy jest zbudowanie długofalowej relacji ze społecznością skupioną wokół marki State of Decay, a w ten sposób wydawca chce po prostu zachęcić większą liczbę graczy do wypróbowania tego tytułu. Abonenci Xbox Game Pass mogą zacierać ręce, gdyż produkcja zasili bibliotekę tej usługi w dniu premiery. Poza tym będzie ona dostępna w wersji Xbox Play Anywhere, co oznacza, że kupując cyfrowy egzemplarz przeznaczony na Xboksa One, otrzymamy dostęp do wersji pecetowej i vice versa.

Jako ciekawostkę należy dodać, że tym samym deweloperzy dotrzymali słowa danego graczom w trakcie targów E3 2017, kiedy to zapewnili, iż gra zadebiutuje wiosną bieżącego roku.