Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2018, 12:20

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

State of Decay 2 i PES 2018 w maju w ofercie Xbox Game Pass

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w maju w ramach Xbox Game Pass zostanie udostępniony sandboksowy zombie survival State of Decay 2. Abonenci otrzymają także PES 2018 i kilka starszych bądź mniejszych produkcji.

State of Decay 2 – świeżutki exclusive dla Xboksa One. - State of Decay 2 i PES 2018 w maju w ofercie Xbox Game Pass - wiadomość - 2018-04-26
State of Decay 2 – świeżutki exclusive dla Xboksa One.

Jeśli zastanawiacie się nad dołączeniem do Xbox Game Pass, maj może być dobrym miesiącem na podjęcie podobnej decyzji. To właśnie wtedy w ramach programu udostępnione zostaną takie produkcje jak State of Decay 2 (22 maja, wraz z premierą) oraz Pro Evolution Soccer 2018 (dostępne od 1 maja do 31 sierpnia). 1 maja abonenci otrzymają także FPS-a Homefront: Revolution, symulator więźnia The Escapists, oldskulową platformówkę Sonic & Knuckles, kulinarną grę akcji Overcooked oraz indyka Unmechanical: Extended od Teotl Studios. 10 maja w ofercie znajdzie się futurystyczna gra sportowa Laser League.

State of Decay 2 to długo wyczekiwany sequel stworzonej przez Undead Labs sandboksowej gry akcji, rozgrywajacej się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombiaki. Ponownie otrzymamy możliwość kierowania grupką ocalałych, zróżnicowanych pod względem charakterów i umiejętności. Naszym zadaniem będzie zbudowanie bezpiecznego schronienia i zgromadzenie zapasów potrzebnych do przetrwania. Gra trafi też na PC.

PES 2018 jest kolejną częścią cyklu piłkarskiego, rozwijanego od lat przez firmę Konami. Tytuł charakteryzuje się świetnym modelem rozgrywki i wysokim poziomem realizmu. W najnowszej odsłonie poprawiono m.in odpowiadający za kontrolowanie piłki przez zawodników system Real Touch+, dzięki czemu w czasie dryblingu gra bierze pod uwagę wiele części ciała zawodników, umożliwiając bardziej realistyczne animacje. Deweloperzy zdecydowali się także na lekkie spowolnienie tempa gry, w celu nadania rozgrywce większej głębi taktycznej.

Przypominamy, że Xbox Game Pass to oparty o miesięczną subskrypcję program, w ramach którego użytkownicy Xboksów One uzyskują dostęp do biblioteki liczącej przeszło 100 gier. Część z nich to tytuły na Xboksa 360, które można ogrywać dzięki wstecznej kompatybilności. Niektóre produkcje posiadają także wsparcie dla usługi Xbox Play Anywhere, umożliwiając tym samym granie w nie także na komputerach PC z systemem Windows 10. Dodatkowo abonenci mają możliwość korzystania z ekskluzywnych rabatów w Microsoft Store.

  1. Xbox Game Pass – strona oficjalna
  2. Xbox Game Pass – FAQ