Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2023, 18:48

Starfield to europejski hit, w tym roku tylko cztery gry miały lepszą sprzedaż na premierę

Starfield dobrze radzi sobie w Europie, będąc jedną z największych tegorocznych premier na rynku gier.

Źródło fot. Bethesda Softworks / Xbox Game Studios.
i

Bethesda zdążyła już pochwalić się przyjęciem i popularnością Starfielda, ale firma jak dotąd nie wspomniała o sprzedaży swojego dzieła. Niemniej wygląda na to, że i pod tym względem nowa gra studia radzi sobie znakomicie. Według Games Sales Data (GSD; via GamesIndustry.biz) Starfield to piąta najlepiej sprzedająca się na premierę gra 2023 roku w Europie.

Kosmiczne RPG wyprzedziły tylko Dziedzictwo Hogwartu, Diablo IV, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom oraz Star Wars Jedi: Ocalały. Za nim znalazły się takie tytuły jak Resident Evil 4, Dead Island 2 oraz Final Fantasy XVI.

#

Tytuł gry

1.

Hogwarts Legacy

2.

Diablo IV

3.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

4.

Star Wars Jedi: Survivor

5.

Starfield

6.

Resident Evil 4

7.

Final Fantasy XVI

8.

F1 23

9.

Dead Island 2

10.

NBA 2K23

Starfield był też najlepiej sprzedającą się grą wideo w swoim premierowym tygodniu. W tym okresie tytuł wyprzedził cztery wspomniane wyżej produkcje oraz m.in. FIF-ę 23 i Titanfalla 2 (którego do dziś do godziny 19:00 można zakupić na Steamie za 11,99 zł – stąd jego obecność w czołówce rankingu).

Należy zaznaczyć, że dane GSD uwzględniają tylko i wyłącznie sprzedaż kopii gry w tygodniu premiery, a więc np. bez subskrypcji PC i Xbox Game Pass. Nie ma wątpliwości, że wiele osób sprawdziło Starfielda w ramach tej usługi. Tytuł cieszył się ogromną popularnością w przedsprzedaży, a edycja Premium umożliwiła rozpoczęcie zabawy prawie tydzień wcześniej, czego również nie wzięto pod uwagę przy tworzeniu zestawienia.

Oczywiście nadal przydałyby się oficjalne dane dotyczące sprzedaży, choć skądinąd wiemy, że Microsoft nie kwapi się do dzielenia takimi informacjami (przynajmniej nie za często). Miejmy nadzieję, że Starfield da firmie powód, by w tym przypadku zrobiła wyjątek.

  1. Starfield – poradnik do gry
  2. Recenzja Starfield – ten kosmos pozytywnie przytłacza

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej