Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2023, 18:27

autor: Adam Celarek

The Elder Scrolls 6 nie wyjdzie na PlayStation, wynika z dokumentów Microsoftu

Przyszłość serii The Elder Scrolls na konsolach Sony budzi spore wątpliwości. Najnowsze przesłanki mocno sugerują jednak, że związana ona będzie ekskluzywnie z platformami Microsoftu.

Źródło fot. Bethesda Softworks
i

Temat potencjalnej ekskluzywności kolejnej części The Elder Scrolls dla platform Microsoftu przewija się w branży już od pewnego czasu. Najnowsze doniesienia na podstawie dokumentów firmy Microsoft wyraźnie sugerują jednak, że nieobecność TES VI na PlayStation 5 jest już faktem.

Sądowe dokumenty firmy

Jak podaje amerykański portal The Verge, w czasie wznowionej właśnie sądowej batalii pomiędzy Federalną Komisją Handlu (FTC) a Microsoftem ujawnione zostały dokumenty potwierdzające ekskluzywność nadchodzącej gry RPG.

The Elder Scrolls 6 nie wyjdzie na PlayStation, wynika z dokumentów Microsoftu - ilustracja #1

Źródło: US Courts; The Verge

Poza premierą jedynie na PC oraz konsolach Xbox zamieszczona w dokumencie tabelka zawiera także przybliżoną datę wydania gry, która oszacowana została na rok 2026 lub późniejszy.

Co ciekawe, decyzja o utrzymaniu ekskluzywności tytułu poparta została w dokumencie cytatem Phila Spencera (dyrektora generalnego Microsoft Gaming) z jednego z wywiadów dla brytyjskiego serwisu GQ:

By [gra – dop. red.] ukazała się na Xboxie, chciałbym, abyśmy mogli wykorzystać pełen pakiet możliwości, które mamy. I tak też się stanie, gdy mowa o The Elder Scrolls VI.

Choć niedawna premiera Starfielda oraz wcześniejsze przesłanki wyraźnie sugerowały ekskluzywność wyczekiwanej produkcji, brak ostatecznego komentarza wciąż pozostawiał obecność przyszłej odsłony serii TES na konsolach PlayStation pod znakiem zapytania. Teraz jednak wydaje się, że jej los został już przesądzony.

  1. Oryginalny tekst The Verge