Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2006, 11:06

autor: Metatron

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl w marcu 2007 roku

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl to wyczekiwana przez wiele osób, stworzona przez GSC Game Word, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby gra akcji. Właśnie do Internetu trafił jej najnowszy trailer, który pomimo tego, że nie pozwala zobaczyć gry w akcji, to zawiera jedną istotną informację – datę premiery.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl to wyczekiwana przez wiele osób, stworzona przez GSC Game Word, przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby gra akcji. Właśnie do Internetu trafił jej najnowszy trailer, który pomimo tego, że nie pozwala zobaczyć gry w akcji, zawiera jedną istotną informację – datę premiery.

Zwiastun filmowy składa się z szeregu autentycznych scenek pochodzących z dokumentów traktujących o katastrofie w Czarnobylu. Odpowiednie zestawienie tychże oraz lekka komputerowa obróbka pozwalają wczuć się w klimat, jakim charakteryzować się będzie gra.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl w marcu 2007 roku - ilustracja #1

Na samym końcu trailera możemy przeczytać, że S.T.A.L.K.E.R. będzie miał swoją premierę w marcu 2007 roku. Należy mieć nadzieję, że termin nie ulegnie dalszym przesunięciom.

Przypominamy, że akcja gry toczyć się będzie w „Strefie”, pełnym zmutowanych i niebezpiecznych stworzeń obszarze, w którym nawet prawa natury zaczęły funkcjonować w odmienny, pokręcony sposób. Pomimo tego, że miejsce to jest bardzo nieprzyjazne dla człowieka, znaleźli się śmiałkowie, stalkerzy, którzy przekraczają granicę „Strefy”, by zdobyć znajdujące się tam dziwne, wartościowe obiekty.

Obszar ten powstał za sprawą potężnych wybuchów: pierwszego (autentycznego) z roku 1986 związanego z katastrofą elektrowni atomowej oraz drugiego, który według fabuły przedstawionej w produkcji nastąpił w kwietniu 2006 roku. Jego powody owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że związany był z prowadzonymi przez naukowców bliżej nieokreślonymi eksperymentami.

Gra w luźny sposób wykorzystuje motywy z książki „Piknik na skraju drogi” napisanej przez czołowych rosyjskich pisarzy s-f, braci Strugackich. Więcej informacji o S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl znajdziecie na łamach naszej encyklopedii.